K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České družstvo žen má jistou účast na ME v Kluži


Vedení ETTU změnilo způsob kvalifikace, vydělaly na tom české reprezentantky

Evropská unie stolního tenisu s ohledem na vývoj pandemie koronaviru zrušila v elitní výkonnostní skupině A 1. fázi evropského šampionátu družstev. Ta je obecně nazývána jako kvalifikace na závěrečný turnaj v rumunské Kluži, který se uskuteční na přelomu září a října 2021.

V první polovině letošního roku se budou hrát pouze utkání 1. fáze ve druhé a třetí výkonnostní skupině. To se ovšem netýká českých národních týmů.

Naopak, na novém postupovém klíči vydělaly české reprezentantky. Díky umístění na posledním šampionátu družstev si totiž zajistily účast v Kluži přímo. Na vrchol sezony se už nyní kvalifikovalo kromě obhájců titulu a pořádající země dvanáct družstev v každé kategorii. Poražení finalisté, semifinalisté a čtvrtfinalisté, stejně jako celky, které v základních skupinách na turnaji v Nantes v roce 2019  obsadily druhé místo. A do této kategorie patří české družstvo žen.

Muži naopak budou muset o účast na závěrečném turnaji zabojovat. Vedení ETTU plánuje turnaje 2. fáze kvalifikace odehrát po olympijských hrách v Tokiu na konci srpna nebo začátkem září. Ve hře bude celkem deset postupových míst.