K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České kolektivy už znají soupeře na mistrovství Evropy juniorů

Stribni juniori_MEJ_Zagreb_1124

Loňský šampionát přinesl českým barvám pět cenných kovů. Kolik to bude letos?

Mistrovství Evropy juniorů a kadetů poutá každoročně pozornost celého světa stolního tenisu. Nejlepší mladí hráči a hráčky Starého kontinentu se snaží na desetidenním turnaji ukázat svůj potenciál a doufají, že jim dosažené výsledky pomohou prosadit se i v seniorské kategorii. Letošní jubilejní šedesáté mistrovství Evropy mládeže se uskuteční v portugalském městě Guimarães od 14. do 23. července a na turnaji pochopitelně nebudou chybět ani české naděje. První polovina šampionátu je vyhrazena soutěžím družstev a česká družstva už vědí, s kým v Portugalsku změří síly.

Tým juniorů obsadil na minulém mistrovství Evropy v Záhřebu skvělé druhé místo, letos se ovšem bude muset obejít bez tahouna Tomáše Polanského. Čtveřice Jiří Martinko, Vlastimil Buben, Jan Valenta a Jan Górecki se v základní skupině utká s druhými nasazenými Rumuny, kteří budou spoléhat na první dva hráče evropského žebříčku Cristiana Pleteu a Rarese Sipose. Dále změří svěřenci Marka Kláska síly s nepříjemnými Dány a čtvrtým soupeřem českých juniorů budou Srbové.

Kadetkám středeční los přidělil skupinu D, kde narazí na čtvrté nasazené Němky. Zbylými soupeřkami Lindy Záděrové, Kristýny Pěnkavové a Heleny Sommerové budou týmy Řecka a Anglie. S Řekyněmi se na nedávném turnaji v Polsku utkalo české „B“ družstvo, takže trenérka Andrea Botková může připravovat taktiku podle čerstvých poznatků.

Juniorky a kadeti začínají v B divizi

Zbylé dva reprezentační kolektivy nejprve musí postoupit přes několik papírově slabších soupeřů a až poté mohou promluvit do bojů o solidní umístění. Juniorky mají letos velmi vyrovnaný tým a určitě nebudou chtít ve skupině zaváhat. Utkají se postupně se Skotskem, Arménií, Lucemburskem a Nizozemskem. Ačkoliv Zdena Blašková, Kateřina Čechová, Nikita Petrovová a Stanislava Slezáková nepředvedly na posledních turnajích přesvědčivé výkony, rozhodně je v jejich silách probojovat se do osmifinále a možná ještě dál.

To čeští kadeti, kteří pravidelně vozí medaile z mezinárodních turnajů, budou na mistrovství Evropy patřit mezi velmi nepříjemné soupeře. V B divizi narazí družstvo pod vedením Josefa Brauna na Israel, Skotsko a Bulharsko. Čeští mladíci budou spoléhat na sehranou čtyřhru Radka Skály a Františka Onderky, důležité body ve dvouhře by pak měl přidávat Tomáš Martinko.

Všech čtrnáct českých hráčů a hráček se do Portugalska přesune ve čtvrtek 13. července, tedy den před začátkem šampionátu. Tradiční třítýdenní přípravu zahájí mladí reprezentanti 19. června v Bystřici nad Pernštejnem, následovat budou individuální soustředění v Praze a Ostravě, poslední týden před odletem absolvují všichni účastnící tréninkový kemp ve Vlašimi.

 

Mistrovství Evropy kadetů a juniorů, Guimarães

Los základních skupin českých družstev

Junioři

Skupina B: Rumunsko, ČESKÁ REPUBLIKA, Dánsko, Srbsko

Juniorky

Skupina E: ČESKÁ REPUBLIKA, Nizozemsko, Lucembursko, Arménie, Skotsko

Kadeti

Skupina E: ČESKÁ REPUBLIKA, Israel, Skotsko, Bulharsko

Kadetky

Skupina D: Německo, ČESKÁ REPUBLIKA, Anglie, Řecko

 

Kompletní informace o mistrovství Evropy mládeže naleznete zde