K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České reprezentantky strávily týden na soustředění ve Francii


Za poslední roky byly Češky prvním týmem, který Francouzky pozvaly do olympijského centra

Za posledních deset lety bylo české kvarteto Hana Matelová, Karin Adámková, Kateřina Tomanovská a Linda Záděrová první zahraniční reprezentací, kterou si do svého vyhlášeného tréninkového centra Vittel pozval francouzský národní tým.

Řekl to po návratu z týdenního soustředění reprezentační trenér Petr Nedoma a současně poděkoval Haně Matelové za zprostředkování této mimořádné příležitosti. „Byla to velmi kvalitní a tvrdá příprava. Holky trénovaly společně se sedmnácti domácími reprezentantkami, juniorkami, hráčkami do jedenadvaceti let a samozřejmě ženami. Objem jedné fáze tréninku byl od dvou do čtyř hodin, takže jsme v průměru trénovali sedm hodin denně. Součástí každého tréninku byla navíc kondiční příprava. Zajištění bylo na vynikající úrovni, samozřejmostí byl kondiční trenér i fyzioterapeuti. Natrénovali jsme velké objemy,“ popisuje letní kemp Petr Nedoma.

Vyzdvihnul poměrně skromné, ale naprosto profesionální podmínky, v nichž se tradiční velmoc stolního tenisu může připravovat. „Ubytování nebo například strava působilo opravdu velmi skromně, ale bylo absolutně vyhovující. V hale například není klimatizace, přitom teploty venku se pohybovaly nad třicítkou. Nikdo k tomu neměl žádnou připomínku. Zajímavostí bylo, že po každém tréninku se hráčky ochlazovaly v bazénku s teplotou kolem sedmi stupňů. I tato terapie měla bezpochyby svůj význam, holky za týden neabsolvovaly ani jednu masáž. Nebylo potřeba. Jediná Katka Tomanovská měla problém s kolenem a požádala o pomoc francouzského fyzioterapeuta,“ pokračuje Petr Nedoma.

Připomíná, že týdenní pobyt hradila francouzská strana, český tým si platil pouze cestu. Dá se proto očekávat, že v brzké době by mohly Francouzky naopak navštívit Národní tréninkové centrum v Havířově. „Ano, jsme domluveni na delší spolupráci a do Havířova je určitě pozveme,“ dodává kouč národního týmu žen.