K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České stolní tenistky zůstávají mezi elitou


Češky po vítězství nad Francií 3:1 skončí na MS nejhůře patnácté

Stolní tenistky České republiky vyhrály v důležitém utkání skupiny o 13. až 20. místo nad Francií 3:1. Svěřenkyně trenéra Pavla Krpce tak mají jistotu, že si v elitní výkonnostní kategorii Championships divizi zahrají i na příštím mistrovství světa družstev v roce 2018 ve švédském Halmstadu.

Francie nastoupila bez Carole Grundischové se třemi „náctiletými“ hráčkami což nemělo proti dobře hrajícím českým reprezentantkám šanci na úspěch. V prvním utkání sice osmnáctiletá Marie Migotová porazila Danu Čechovou 3:1 na sety, ale byl to jediný úspěch francouzského týmu. Další zápasy již ovládly české stolní tenistky. Iveta Vacenovská, Renáta Štrbíková a Dana Čechová přispěly každá jedním bodem k celkovému vítězství 3:1.

DSC00468_A

Iveta Vacenovská a trenér Pavel Krpec se radí při oddechovém čase

„V zápase proti Francii holky potvrdily roli favorita. Kromě prvního utkání, kdy Dana prohrála s Migotovou, měly zápas pod kontrolou. Na Daně se v prvním utkání projevilo, že toho tady dosud moc neodehrála a navíc musím říct, že Migotová hrála výborně. Ivet pak porazila Chasselinovou 3:1 a vyrovnala na 1:1. Další dva zápasy už byly jasnou záležitostí Blešky a Dany. Obě po výborných výkonech deklasovaly soupeřky a vyhrály své zápasy jasně 3:0,“ popsal dnešní utkání českých stolních tenistek s Francií trenér Pavel Krpec.

DSC00504_A

Radost na lavičce českého týmu po vítězném bodu Dany Čechové

Na české reprezentantky čeká zítra ve 13:00 hodin (06:00 SEČ) závěrečné vystoupení na letošním MS družstev v Kuala Lumpuru. V utkání o 13. až 15. místo poměří podruhé na turnaji síly s celkem Thajska, který v základní skupině porazily 3:1.

Muži o záchranu s Rumunskem

Na české stolní tenisty zápas ve skupině o 13. až 20. místo teprve čeká. Sehrají ho dnes od 19:30 hodin (12:30 SEČ). Jejich soupeřem v boji o záchranu v Championships divizi bude Rumunsko, které v předkole této skupiny porazilo Řecko 3:2. Vítěz dnešního utkání Česká republika – Rumunsko si zajistí účast v elitní výkonnostní kategorii na příštím MS družstev v roce 2018 v Halmstadu. Zápas s Rumunskem můžete sledovat živě na internetové televizi itTV: http://www.ittf.com/itTV/


Mistrovství světa družstev ve stolním tenisulogo MS družstev 2016

CHAMPIONSHIPS DIVIZE

ŽENY

Skupina o 13. až 20. místo

Česká republika – Francie 3:1

Dana ČECHOVÁ – Marie MIGOTOVÁ 1:3 (7,-3,-9,-3), Iveta VACENOVSKÁ – Pauline CHASSELINOVÁ 3:1 (6,-7,8,10), Renáta ŠTRBÍKOVÁ – Audrey ZARIFOVÁ 3:0 (3,4,9), Dana ČECHOVÁ – Pauline CHASSELINOVÁ 3:0 (3,5,3).

Další výsledky: Maďarsko – Polsko 3:1, USA – Bělorusko 1:3, Tchaj-wan – Rusko 3:2.

Oficiální webové stránky mistrovství světa družstev 2016 ve stolním tenisu najdete zde: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2587&category=WTTC

Aktualizováno: 4. března v 9:51 hodin