K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České týmy znají své soupeře v kvalifikaci na ME družstev


Boje o postup na turnaj v rumunské Kluži začnou až na podzim příštího roku

V rumunské Kluži se uskuteční závěrečný turnaj mistrovství Evropy družstev 2021. Už nyní však byly rozdány karty pro přihlášené národní asociace. V Lucembursku proběhl los první fáze, tady úvodního kola kvalifikace.

Z českého pohledu došlo oproti minulému šampionátu k výrazné změně. Oba týmy totiž byly nasazeny do elitní divize. Postupový klíč je přitom velmi podobný tomu minulému. Jistou účast mají obhájci titulu (muži Německa a ženy Rumunska), stejně jako družstva pořádající země. V kategorii žen je tedy o jedno místo pro ostatní více, protože Rumunky se „kvalifikovaly“ na turnaj z obou základních kritérií.

České reprezentanty čeká na úvod kvalifikace ve skupině 6 souboj s Běloruskem a Portugalskem. Nejlepší dva týmy ve skupině si zajistí účast v závěrečném turnaji, třetí tým čeká druhá fáze kvalifikace a souboj se soupeři z nižších divizí. Favoritem skupiny budou bezesporu Portugalci, v případě Běloruska bude hodně záležet na tom, jak naloží s další kariérou po olympijských hrách v Tokiu legendární Bělorus Vladimír Samsonov.

Ženské družstvo čeká v úvodní fázi ve skupině 2 souboj s Ruskem a Itálií. Podobně jako u mužů, i tady je veliký favorit, a to v podobě ruského týmu, ovšem s Italkami by měly být naopak ve výhodě české reprezentantky.

Kolotoč utkání se rozběhne až příští rok na podzim po olympiádě v Tokiu, úvodní kola jsou na programu v polovině října.

Kompletní informace o losu ME družstev 2021 najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky