K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České týmy znají své soupeře v Poháru ETTU i Superlize


Ženy Moravského Krumlova budou v nové sezoně opět hrát v obou soutěžích

České kluby a také reprezentace do 23 let už znají své soupeře ve dvou tradičních evropských soutěžích. Na juniorském šampionátu v Kluži se losoval Pohár ETTU mužů i žen, stejně jako Superliga. V té ale došlo k jedné zásadní změně. Základní část se bude hrát turnajovým způsobem.

Ve druhé nejprestižnější pohárové soutěži v Evropě budou opět startovat dva české kluby. Muži SF SKK El Niňo Praha a ženy TT Moravský Krumlov. Celek El Niňa vstoupí do bojů hned v úvodní 1. fáze, která se hraje turnajovým způsobem. Na konci září pocestují do Rumunska, kde tamní CSS-FSK Odorheiu Secuiesc hostí turnaj skupiny D. Společně s El Niněm na něm budou startovat portugalský Clube Desportivo Sao Roque a belgický TT Vedrinamur. Do další fáze postoupí dva nejlepší celky.

TT Moravský Krumlov je nasazen až do druhé fáze a bude na podzim pořadatelem jednoho ze čtyř turnajů. V tuto chvíli ví pouze to, že jedním ze soupeřů bude turecký Tigem Spor Club. V Poháru ETTU samozřejmě mohou hrát ještě dva české kluby. Muži TTC Ostrava 2016 a ženy SKST Hodonín-Stavoimpex se zúčastní nejprve Ligy mistrů. Pokud v základní skupině skončí na třetím místě, budou nasazeni do jarního osmifinále Poháru ETTU.

Nad Superligou se stahovala mračna a nebylo dlouho jasné, jakým systémem se bude hrát. Sousta přeložených utkání a nedostatek volných termínů, náročné cestování, to byly hlavní důvody, proč některé kluby a asociace volaly po změně. Ke změně nakonec došlo, základní část soutěže se bude hrát turnajovým způsobem. V soutěži mužů se do soutěže přihlásilo devět týmů, včetně reprezentace České republiky do 23 let. Jsou rozděleny do tří skupiny, v každé z nich se budou hrát dva malé turnaje (v říjnu a listopadu) systémem každý s každým. Češi budou hrát ve skupině A proti Slovensku do 23 let a chorvatskému klubu LifeClass RC Starr Varaždin.

V soutěži žen je přihlášeno celkem jedenáct týmů, včetně čtyř českých. Ve skupině A budou hrát chorvatský Dr. Casl, maďarský Szekszard AC a TT Moravský Krumlov, ve skupině B jsou Linz AG Froschberg, Česká republika do 23 let a Maďarsko do 23 let. I ve skupině C jsou čtyři týmy, konkrétně SKST Hodonín-Stavoimpex, LZ Linz Froschberg, chorvatský TIS Záhřeb a Slovensko do 23 let.

Více informací o Poháru ETTU mužů najdete ZDE

Více informací o Superlize najdete ZDE