K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Český mix nepřešel ve Varšavě přes první kolo


Lubomír Jančařík s Hanou Matelovou nestačili na polské jedničky

Na evropském šampionátu jednotlivců ve Varšavě skončily kvalifikace a rozehrála se první hlavní soutěž. Ve smíšené čtyřhře se představil český pár Lubomír Jančařík, Hana Matelová, který ovšem prohrál s domácími jedničkami Jakubem Dyjasem a Natálií Partykovou.

Po dvou prohraných setech český pár snížil a zdálo se, že by mohlo dojít k obratu. Jenže vstup do čtvrté sady mu nevyšel. Polská dvojice se dostala do vedení 6:0 a přes veškerou snahu se Jančaříkovi s Matelovou otočit vývoj zápasu nepodařilo.

Cesta Karolíny Mynářové z kvalifikace dvouhry žen do hlavní soutěže skončila na pálce chorvatské juniorky Hany Arapovičové. Deblová partnerka Lindy Záděrové byla lepší hráčkou, Mynářová se opět trápila s vlastním servisem a nedokázala reagovat na rychlou hru chorvatské soupeřky. Prohrála 0:3 a ve dvouhře skončila.

Po úvodním kole smíšené čtyřhry se třetí den mistrovství rozehrají také ostatní hlavní soutěže. Ve dvouhře mužů čeká Pavla Širučka dobře známý Vladimír Sidorenko z Ruska, s nímž se český reprezentant setkal už na evropské olympijské kvalifikaci. Tomáš Polanský bude hrát v prvním kole proti Slovinci Bojanu Tokičovi a na Lubomíra Jančaříka čeká Belgičan Cedric Nuytinck. První soupeřkou Hany Matelové je Rakušanka Liu Yuan a Kateřina Tomanovská si zahraje proti velezkušené Lucemburčance Ni Xian Lian.

Ve čtyřhře mužů budou prvními soupeři Pavla Širučka a Tomáše Polanského Turci Ibrahim Gündüz s Abdullahem Yigenlerem. Ve čtyřhře žen změří síly nasazené jedničky Hana Matelová a Barbora Balážová s běloruským párem Daria Trigolosová, Katsiaryna Baravoroková, Kateřinu Tomanovskou s belgickou spoluhráčkou Nathalií Marchettiovou čeká lucemburský pár Ni Xia Lian, Sarah de Nutteová, no a Karolína Mynářová se Zdenou Blaškovou budou hrát s polskou sesterskou dvojicí Annou a Katarzynou Wengrzynovými.

 

Mistrovství Evropy jednotlivců, Varšava

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra žen

Předkolo hlavní soutěže: Hana Arapovičová (Chorv.) – Karolína MYNÁŘOVÁ 3:0 (6,5,8).

Smíšená čtyřhra

1. kolo: Jakub Dyjas, Natalia Partyková (Pol.) – Lubomír JANČAŘÍK, Hana MATELOVÁ 3:1 (8,9,-6,6).

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE