K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Čeští junioři v Ostravě postoupili z druhé divize až do osmifinále


Celá lavička povzbuzovala Tomáše Martinka v jeho duelu s Chatzilygeroudisem

Na juniorském evropském šampionátu v Ostravě bude mít Česká republika zastoupení v osmifinále ve všech čtyřech soutěžích družstev. Po Juniorkách, kadetech a kadetkách postoupili mezi šestnáct nejlepších i junioři, kteří v barážovém utkání porazili Řecko 3:1.

Na cestě mezi šestnáct nejlepších týmů museli svěřenci trenéra Josefa Brauna pětkrát za sebou vyhrát. To se jim povedlo a mohli se po vítězném míčku Tomáše Martinka v duelu s Gerasimosem Chatzilygeroudisem radovat. Jednoduché utkání to však rozhodně nebylo. František Onderka sice po bezchybném výkonu zařídil první bod, pak ovšem Tomáš Martinko vůbec poprvé na turnaji prohrál s Gerasimosem Petrisem. „Soupeř našeho hráče zaskočil atypickou hrou a Tomáš byl doslova nešťastný. Nedokázal se dostat do tempa a prohrál. Tohle nebyl průběh, který jsme čekali, ovšem pak naše naděje opět vytáhl skvělým výkonem Radek Skála. Vyhrál těžký souboj s Kordoutisem a Tomáš Martinko utkání dotáhl do vítězného konce. Bylo to psychicky hodně těžké, moc jsme chtěli postoupit mezi šestnáct nejlepších a jsem moc rád, že se to povedlo. Všichni hráči si zaslouží obrovskou pochvalu,“ řekl po utkání trenér Josef Braun.

Česká juniorská jednička Tomáš Martinko po vítězném souboji s Chatzilygeroudisem unaveně dosedl na lavičku a v očích se mu objevily slzy. Po dva dny předváděl skvělou hru a netušil, jak je možné, že právě ve veledůležitém souboji s Řeckem první zápas prohrál. Radost mu příliš nespravilo ani vítězství ve druhé dvouhře. „Nevím jak pro ostatní kluky, ale pro mě to byl nejtěžší zápas na turnaji. Hlavně psychicky. Hráli jsme ve druhé divizi sice proti slabším soupeřům, ale vědomí, že všechno musíme vyhrát, není nic jednoduchého. Máme velkou radost z toho, že se nám to povedlo a doufám, že nás diváci přijdou povzbudit i v dalších bojích,“ uzavřel cestu do osmifinále český reprezentant.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2019, Ostrava

Výsledky českých týmů v soutěži družstev

Baráž o postup do osmifinále

Junioři: ČESKÁ REPUBLIKA – Řecko 3:1. František ONDERKA – Gerasimos Chatzilygeroudis 3:0 (6,4,8), Tomáš MARTINKO – Gerasimos Petris 1:3 (-11,7,-9,-7), Radek SKÁLA – Iasonas Kordoutis 3:2 (-10,9,8,-9,6), Tomáš MARTINKO – Gerasimos Chatzilygeroudis 3:1 (-12,6,8,8).

Kompletní informace o MEJ v Ostravě a také „live scoring“ najdete na stránkách ETTU ZDE