K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Čeští muži po prohře s Německem na ME končí


Lubomír Jančařík byl nejblíže výhře, s Patrikem Franziskou prohrál až po boji 2:3

Zázrak se nekonal, český národní tým mužů prohrál ve druhém utkání na ME družstev ve Francii s obhájci titulu Němci 0:3 a s turnajem se loučí. Češi nastoupili proti prvnímu, třetímu a čtvrtému hráči evropského žebříčku, ovšem odcházeli se vztyčenými hlavami.

Tomáš Polanský vzal Dimitriji Ovtcharovovi set, Lubomír Jančařík Patricku Franziskovi dva. A chvíli to vypadalo, že i Pavel Širuček Timo Bolla minimálně trochu potrápí. Nezačal sice nejlépe a prohrál první set. V tom druhém však vedl už 8:1, přesto ho nakonec prohrál. „S Bollem je to hodně těžké. I když člověk hodně vede, těžko dělá další balony. On najednou přestal úplně kazit, hru zpřesnil a já jsem ani nevěděl, jaký mám zahrát servis. Set jsem prohrál a pak už to nešlo. Nebyl to z mé strany moc povedený výkon, celkově si myslím, že zápas nenabídl moc hezkou podívanou, ale tak už to někdy je. Bohužel, s leváky se mi dlouhodobě nehraje dobře a on to moc dobře ví. Mění mi servis, jeho umístění, ví přesně, co nemám rád. Je to prostě skvělý hráč,“ řekl k zápasu Pavel Širuček.

Ve druhé dvouhře změřil síly Tomáš Polanský s finalistou nedávného Czech Open Dimitrijem Ovtcharovem. Na rozdíl od svého zkušenějšího spoluhráče z reprezentace začal Polanský dobře. Vyhrál první set a zdálo se, že by mohl s bývalou světovou jedničkou sehrát vyrovnaný souboj. „Herně jsem se nějak zvlášť dobře na začátku zápasu necítil. On hodně kazil lehké balony a zvykal si pomaleji. To je u něj běžné. Má náročnou hru založenou na velkém množství falší, takže vše záleží na servisu a na příjmu. Když jsem se dostal do hry, moc balonků jsem nevyhrál, takže jsem musel tlačit na servisu a příjmu. Sice jsem vyhrál jeden set, ale cítil jsem se nejistý, neměl jsem se o co opřít,“ přiznal Polanský. Ve čtvrtém setu ještě svitla šance, prohrával 6:10, dotáhl na 10:10 a měl následně dva setboly. „Tam jsem v těch rozhodujících momentech kazil lehké balony já. To se proti tak dobrým hráčům nesmí stát. Byl to určitě lepší výkon, než první den proti Rusku, ale nějak mě tento šampionát nezastihl v herní pohodě.“

Nejvyrovnanější souboj v utkání svedl Lubomír Jančařík. Sice také nezačal nejlépe a prohrál s Patrickem Franziskou dva sety, ovšem pak dokázal vyrovnat a o vítězi rozhodl až závěrečný pátý set. V něm byl lepší německý reprezentant. „Určitě byl dnes Patrick k poražení. Měl jen lepší začátek, já jsem dlouho hledal kudy by to dneska mohlo jít. My to máme vždycky hodně vyrovnané. Většinou na pět setů. Poslední zápas v Bundeslize jsem vyhrál já, teď mi to vrátil. Je to škoda, proti Německu se každý dílčí úspěch počítá. My jsme samozřejmě do utkání šli s cílem vyhrát, nejlépe 3:0. Ale když už nám to nevyšlo v prvních zápasech, říkali jsme si, že každý bod znamená úspěch.“

Z celkového vystoupení na šampionátu Lubomír Jančařík příliš nadšený nebyl. Přiznal, že zejména Rusko chtěli Češi porazit. Pak by mohli hrát s Němci o postup. „Nešlo to, Shibaev je ve skvělé formě a proti nám vyhrál čtyři koncovky. Konkrétně se mnou dvě. Skončili jsme ve skupině třetí, celkově vzato, tohle je důsledek předchozích výsledků národního týmu. Před dvěma lety na mistrovství Evropy skončil v poli poražených, museli jsme začínat ve druhé divizi a pak byli mezi nenasazenými týmy při losování. A co si budeme povídat, ten los byl dost brutální,“ uzavřel vystoupení českého družstva mužů na šampionátu Lubomír Jančařík.

 

Mistrovství Evropy družstev, Nantes

Výsledky v základních skupinách

Ženy

Skupina 1: Rumunsko – Slovensko 3:0

Skupina 2: Německo – Slovinsko 3:0

Skupina 3: Maďarsko – Belgie 3:0

Skupina 4: Nizozemsko – Srbsko 3:1

Skupina 5: Ukrajina – Bulharsko 3:1

Skupina 6: Švédsko – Turecko 3:0

Skupina 7: Portugalsko – Chorvatsko 3:1

Skupina 8: Francie – Řecko 3:1

Muži

Skupina 1: Německo – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0. Timo Boll – Pavel ŠIRUČEK 3:0 (7,9,5), Dimitrij Ovtcharov – Tomáš POLANSKÝ 3:1 (-10,8,8,13), Patrick Franziska – Lubomír JANČAŘÍK 3:2 (6,7,-9,-9,7).

Skupina 2: Švédsko – Maďarsko 3:1

Skupina 3: Francie – Španělsko 3:1

Skupina 4: Rakousko – Ukrajina 3:0

Skupina 5: Slovinsko – Nizozemsko 3:0

Skupina 6: Bělorusko – Lucembursko 3:0

Skupina 7: Polsko – Srbsko 3:2

Skupina 8: Řecko – Turecko 3:0

Kompletní informace o ME družstev najdete ZDE