K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Čeští reprezentanti už znají své soupeře v kvalifikaci na MS


Davida Reitšpiese v kvalifikaci čekají soupeři z Argentiny a Konga. Světový šampionát v neděli začíná

V neděli začne v Budapešti mistrovství světa jednotlivců a dnešní los určil soupeře českým hráčům a hráčkám v kvalifikaci ve všech pěti soutěžích.

Ve dvouhře mužů budou muset Tomáš Polanský i David Reitšpies vyhrát nejen svoji tříčlennou skupinu, ale pak také ještě jedno utkání předkola. Definitivně potvrzené startovní listiny totiž upřesnily i postupový klíč v obou soutěžích ve dvouhře.

Mužů je přihlášeno celkem 303, z toho 64 je přímo nasazených do hlavní soutěže. Zbytek bude v 77 tříčlenných a 2 čtyřčlenných skupinách bojovat o první místo. Zatímco vítězové skupin 1 – 49 si zajistí přímý postup, vítězové skupin 50 – 79 budou muset hrát ještě předkolo. Vzhledem k tomu, že oba čeští hráči jsou právě ve druhé „množině“, čeká je o jedno utkání víc.

Ženy mají postup přece jen o něco jednodušší. Přihlásilo se jich celkem 245, opět je 64 přímo nasazených a o stejný počet postupových míst se bude bojovat v kvalifikaci. V ní je celkem 60 skupin, takže do hlavní soutěže se probojují nejen všechny vítězky, ale také čtyři hráčky z druhých míst jako tzv. lucky looser. To ovšem neznamená, že by českou dvojici Karin Adámková a Aneta Kučerová nečekal těžký boj o postup. To právě naopak.

V deblových soutěžích stačí jedno vítězství k postupu oběma mužským párům i jednomu ženskému. Naopak obě smíšené dvojice čekají v kvalifikaci dvě kola.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Soupeři českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů

Skupina 62: Ibrahim Gunduz (Tur.), Tomáš POLANSKÝ, Jair Jimenez (Mex.)

Skupina 72: David REITŠPIES, Gaston Alto (Argen.), Spc Molino Mosantu (Kongo)

Dvouhra žen

Skupina 13: Karin ADÁMKOVÁ, Rheann Chungová (Trinidad a Tobago), Ivana Tubikanecová (Chorv.)

Skupina 39: Leila Olivierová (Portug.), Aneta KUČEROVÁ, Vlada Caraulnajová (Mold.)

Čtyřhra mužů, 2. kolo: Tomáš POLANSKÝ, Pavel ŠIRUČEK – Md Javed Ahmed, Imran Hossain (Bangladeš) / Josh Shao Han Chua, Yew En Koen Pang (Singap.), Lubomír Jančařík, David REITŠPIES – Yevhen Pryshchepa, Yaroslav Zhmudenko (Ukr.) ú Amir Hossein Hodaei, Miad Lotfijanabadi (Írán)

Čtyřhra žen, 1. kolo:  Karin ADÁMKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ – Lea Houngueová, Christine Kameranová (Pobřeží Slonoviny)

Smíšená čtyřhra, 1. kolo: David REITŠPIES, Dana ČECHOVÁ – Ricardo Villa, Clio Barcenasová (Mex.), Tomáš POLANSKÝ, Hana MATELOVÁ – Kristijan Stanojkovski, Ana Stojanovská (Makedonie).

Kompletní informace o MS v Budapešti najdete ZDE