K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Cheb na úvod soutěže potvrdil roli favorita


Začala Extraliga mužů a David Reitšpies ukázal, že bude patřit k velkým osobnostem

Nejvyšší domácí soutěž mužů začala dvojicí utkání na severu Moravy. Nejprve si Havířov poradil bez větších problémů s Hradcem Králové 3:0 a pak v televizním duelu vyhráli hráči Chebu na stolech TTC Ostrava 2016 v poměru 3:1.

V Havířově povolili domácí hráči svým soupeřům jen dva sety. V úvodní dvouhře nedal sebemenší šanci Petr David jedničce hostujícího družstva Jakubu Crhovi a získal vůbec první bod pro svůj tým v novém ročníku soutěže. A jeho spoluhráči ho následovali. Ondřej Bajger po prohrané koncovce prvního setu přehrál v dalších třech Vlastimila Bubna a vítězství Havířova pečetil Jan Valenta.

V Ostravě před kamerami ping-pong.tv a stanice ArenaSport TV si fanoušci v hale i u obrazovek užili o jeden zápas víc. Na úvod totiž Jakub Kleprlík po rozpačitém začátku našel taktiku na obranu svého bývalého spoluhráče z pražského El Niňa Stanislava Kučery a v dalších setech ho doslova převálcoval. „Rozjížděl jsem se pomalu, Standa tam uhrál několik dobře falšovaných balonů, takže jsem si chvilku zvykal na jeho hru. Pak jsem našel správnou taktiku a ta fungovala až do konce,“ shrnul velmi jednoduše své vystoupení. „My jsme spolu strávili v Praze pár let, takže já vím, co od něho čekat a on to neměl se mnou jednoduché,“ dodal.

Utkání se ale pak začalo vyvíjet podle papírového scénáře. David Reitšpies, který společně s Kučerou posílil západočeský klub, porazil bez větších problémů Slováka Filipa Delinčáka a vývoj utkání otočil Antonín Gavlas ml. V duelu s legendou českého stolního tenisu Petrem Korbelem svého bývalého reprezentačního kolegu a deblového partnera nešetřil a dovolil mu uhrát pouhých jedenáct míčků. „Já k němu mám obrovský respekt, ale už před čtyřmi lety v posledním vzájemném zápase jsem cítil, že mám navrch. On už samozřejmě netrénuje tolik co dřív, ale to nic nemění nic na tom, že mám z toho vítězství radost. Ke každému míčku jsem přistupoval maximálně zodpovědně,“ řekl po zápase Antonín Gavlas.

Výsledek 3:1 pro Cheb pečetil David Reitšpies, když porazil Jakuba Kleprlíka 3:1. Jasně poslal vzkaz všem soupeřům v soutěži, že se po třech letech vrátil ve formě a bude snad patřit k největším osobnostem extraligy. „Snažil jsem se nebýt v prvním zápase s Filipem Delinčákem příliš nervózní a mám radost z toho, že se mi to povedlo. Souboj s Jakubem Kleprlíkem byl určitě mnohem těžší, musel jsem předvést nejlepší výkon, abych ho porazil. My už jsme proti sobě pár zápasů odehráli, takže jsem věděl, co na něj platí,“ hovořil po druhém vyhraném duelu. Šlo například o servis. „Já vím, že můj forhendový na něj vůbec neplatí, proto jsem hrál vlastně celý zápas jen ten bekhendový. Ten na něj platí, což se ukázalo i u stolu. Já jsem se na návrat do české ligy moc těšil. V Německu jsme nehráli od října 2020, takže mám radost z toho, že můžeme tady bojovat a hrát o co nejlepší výsledky,“ dodal David Reitšpies.

 

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledky utkání 1. kola

SKST TESLA BATTERIES Havířov – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:0

Petr DAVID – Jakub CRHA 3:0 (5,4,4), Ondřej BAJGER – Vlastimil BUBEN 3:1 (-10,7,10,8), Jan VALENTA – Marek KLÁSEK 3:1 (5,-7,9,3).

TTC Ostrava 2016 – SKST Cheb 1:3

Jakub KLEPRLÍK – Stanislav KUČERA 3:1 (-7,2,7,2), Filip DELINČÁK – David REIŠPIES 0:3 (-3,-4,-6), Petr KORBEL – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-1,-4,-6), Jakub KLEPRLÍK – David REITŠPIES 1:3 (-9,-11,9,

Další program utkání 1. kola

Pátek, 3. září

SKST PLUS Hodonín – TJ Ostrava KST (18)

KT Praha – SF SKK El Niňo Praha (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE