K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Cheb potvrdil v extraligové předehrávce roli favorita


Antonín Gavlas neztratil na stolech ani set a opět byl klíčovým hráčem hostů

Před televizními kamerami ping-pong.tv a stanice ArenaSport TV se podruhé za sebou představili v Extralize mužů hráči Chebu. Jejich výkony jsou v dosavadním průběhu sezony velmi příjemným překvapením, což potvrdili i v předehrávce 6. kola. Vyhráli na stolech El Niňa Praha 3:1 a upevnili si druhé místo v tabulce.

Výkon Západočechů stojí a padá na pohodě jejich jedničky Antonína Gavlase ml., ovšem bez pomoci svých spoluhráčů by ani jedna z největších hvězd extraligy neuspěla. Když ale hned v prvním zápase televizního utkání vyhrál David Štěpánek, měli hosté k dalšímu vítězství skvěle našlápnuto. Štěpánek porazil Slováka Jakuba Zelinku 3:0 na sety, byť v tom druhém odvracel dva setboly. „Tenhle set rozhodl, pak už jsem se dokázal srovnat a díky větším zkušenostem jsem zápas vyhrál,“ řekl po zisku prvního bodu družstva Chebu. Pak ještě s úsměvem dodal: „Možná mě nakoplo, když mi před utkáním připomněl šéf klubu Zbyněk Špaček, že jsem tady hrával už před třiceti lety. Takže těch zkušeností je opravdu hodně.“

Ve druhé dvouhře byl velkým favoritem hostující Antonín Gavlas, jenže jeho soupeř Vojtěch Rozínek začal velmi dobře. V úvodním setu vedl už 10:8, stejně jako Jakub Delinčák ovšem setboly nevyužil. Tento moment Gavlas označil po zápase za velmi důležitý. „Vojta hrál velmi dobře na forhendu, i když vím, že jeho silnější zbraní je bekhend. Bylo moc důležité, že jsem závěr setu vyhrál, pak už jsem byl klidnější.“ Klidnější mohli být i Gavlasovi spoluhráči, protože vedení 2:0 znamenalo velikou jistotu.

V souboji dvou juniorů sice ještě domácí Jakub Kaucký vykřesal naději, když porazil Jakuba Slapničku, jenže výsledek utkání pečetil Antonín Gavlas. „Stejně jako moji spoluhráči jsem ztratil jeden set, ve kterém měl setboly, ale snažil jsem se soustředit dál na každý míček. S Jakubem jsem byl v posledních třech vzájemných zápasech úspěšnější,  jinak jsme to měli vždy hodně vyrovnané,“ řekl k zisku jediného bodu domácího družstva Jakub Kaucký.

Pak už totiž opět vzal taktovku do svých rukou Antonín Gavlas. Porazil Jakuba Zelinku 3:0 na sety a pečetil vítězství svého týmu. Jeho otec Anton Gavlas, který působil v roli kouče, tak mohl trojici hráčů pochválit. „Jsem velmi spokojený, protože hráči splnili taktické pokyny a podali zodpovědný výkon. Včetně Jakuba Slapničky, i on hrál oproti minulému zápasu víc trpělivě a nespěchal tolik.“

To domácí kouč Petr Kaucký jen krčil rameny. „O fous jsme utekli debaklu. Taktika byla jasná, v prvním zápase měl Kuba Zelinka vyhrát a pak se vše mohlo vyvíjet jinak. Jenže David Štěpánek hrál ohromně zkušeně. A pak taky Tonda Gavlas, ten byl prostě skvělý. Naštěstí alespoň jeden bod zachránil na trojce Kuba.“

Další čtyři utkání 6. kola jsou na programu v pátek. Šlágrem bude bezpochyby městské derby mezi TTC Enfireex Ostrava a TJ Ostrava KST. Zajímavý bude i souboj o místo ve středu tabulky mezi Hradcem Králové a Havířovem. Všechna utkání mohou fanoušci sledovat živě na ping-pong.tv.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 6. kola

SF SKK El Niňo Praha – SKST Cheb 1:3

Jakub ZELINKA – David ŠTĚPÁNEK 0:3 (-8,-10,-7), Vojtěch ROZÍNEK – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-10,-7,-6), Jakub KAUCKÝ – Jakub SLAPNIČKA 3:1 (-11,6,6,8), Jakub ZELINKA – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-5,-8,-9).

Další program 6. kola

Pátek, 5. února

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Charvát Havířov (15)

HB Ostrov – SKST Stavoimpex Hodonín (17)

TTC Enfireex Ostrava – TJ Ostrava KST (17)

SKST Liberec – KT Praha (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE