K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Cheb s přehledem vyhrál na stole Liberce


Stanislav Kučera zvládl těžký vstup do utkání a nasměřovat tým za ziskem tří bodů

V televizní předehrávce 6. kola Extraligy mužů před obrazovkami ping-pong.tv a stanice ArenaSport TV si poradili hráči Chebu s domácím Libercem poměrně snadno 3:1. Potvrdili roli favorita a dál se drží mezi nejlepšími týmy soutěže..

V úvodní dvouhře porazil obranář Stanislav Kučera přece jen méně zkušeného Michala Blinku 3:0. Zvládl dramatickou koncovku druhého setu, kterou vyhrál 13:11 a pak už zápas dotáhl do vítězného konce. „Nebylo to vůbec jednoduché. S Michalem vždy hraju vyrovnané zápasy a doufal jsem, že na něj dneska nenarazím. Bylo to vidět i za stolem. Vedl jsem 1:0 a 7:3, pokazil jsem forhendový topspin a hned se to otočilo. Musím sportovně přiznat, že jsem měl hodně štěstí, hlavně v prvním setu a pak v těch koncovkách. Podařilo se, podržel mě servis, někdy ty zápasy nejsou moc pohledné, ale hlavní je získat bod,“ řekl po zápase Stanislav Kučera.

Ve druhé dvouhře nedal skvěle hrající David Reitšpies domácímu Mohamedu Shoumanovi v úvodních dvou setech prakticky žádnou šanci. Jenže egyptský reprezentant změnil taktiku, dostal se do tempa a třetí dějství získal ve svůj prospěch. To ovšem mladého hráče Chebu nerozhodilo, čtvrtý set opět ovládl a zařídil druhý bod. „Soupeř se zpočátku nemohl rozjet a bylo vidět, že mu vadí moje variabilní podání. Pořád jsem čekal, že to přijde, že se do své hry dostane, a nakonec to ve třetím setu přišlo. Vedl jsem 4:2 a rázem jsem prohrával 4:10. Trošku mě to rozhodilo, ale naštěstí jsem zachytil čtvrtý set, pokračoval jsem ve své hře a dotáhl jsem to do vítězného konce,“ shrnul druhou dvouhru David Reitšpies.

Tu třetí měl podle papírových předpokladů ovládnout nejzkušenější chebský hráč Antonín Gavlas. S Jakubem Seibertem měl dosavadní bilanci v extralize 6:0, ovšem tentokrát narazil. Domácí hráč mu povolil jen jeden set, skvěle se vypořádal s Gavlasovým servisem a snížil stav utkání na 1:2. „Tohle je velmi cenné vítězství. Hodnotím ho velmi vysoko. Porazil jsem ho jen párkrát, možná někde na tréninku. Každopádně, dneska jsem těžil z toho, že se mi zdál trochu pomalejší na nohou. Byl takový nerozhýbaný. Na konci jsem chytil trochu sádru, zalekl jsem se vítězství, naštěstí jsem to zvládnul,“ byl velmi spokojený po zápase Jakub Seibert.

O vítězi tak nakonec rozhodla až čtvrtá dvouhra, v níž David Reitšpies předvedl svoje mistrovství. S Michalem Blinkou byl od úvodních výměn jasně lepším hráčem a bez ztráty setu vyhrál. „Druhý zápas byl z mého pohledu ještě lepší než ten první. Už jsem si zvykl na zdejší prostředí a nedal jsem ani míček zadarmo,“ stručně shrnul závěrečnou dvouhru David Reitšpies.

Družstvo Chebu se po výhře posunulo do čela neúplné tabulky a jasně naznačilo, že bude patřit k velikým favoritům v bojích o medaile.

 

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledek utkání 6. kola

SKST Liberec – SKST Cheb 1:3

Michal BLINKA – Stanislav KUČERA 0:3 (-4,-11,-9), Mohamed SHOUMAN – David REITŠPIES 1:3 (-3,-4,6,-6), Jakub SEIBERT – Antonín GAVLAS ml. 3:1 (11,-5,8,8), Michal BLINKA – David REITŠPIES 0:3 (-5,-6,-4).

Další program 6. kola

Pátek, 22. října

SKST TESLA BATTERIES Havířov – TJ Ostrava KST (17)

TJ Sokol PP Hradec Králové – KT Praha (18)

Neděle, 31. října

HB Ostrov H. Brod – SF SKK El Niňo Praha (17)

Středa, 10. listopadu

SKST PLUS Hodonín – TTC Ostrava 2016 (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE