K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Cheb si v televizní předehrávce poradil s Hradcem Králové


Západočeši splnili roli favorita a v tabulce si upevnili svoji třetí příčku

Hráči Chebu v předehrávce 7. kola Extraligy mužů potvrdili roli favorita a porazili TJ Sokol PP Hradec Králové 2 poměrně hladce 3:0. Výrazným způsobem jim k tomu pomohli hosté, kteří nepřijeli zdaleka v nejsilnější sestavě.

Bez Jakuba Crhy a Marka Kláska se o překvapení pokusila trojice Vlastimil Buben, Jan Mokrejš a Dan Janovský, pro kterého to byla premiéra v  nejvyšší soutěži.

Domácí jednička Antonín Gavlas ztratil v úvodním zápase s Janem Mokrejšem jeden set, což sám komentoval slovy, že ho soupeř zaskočil. Mokrejš totiž po dvou prohraných setech začal více riskovat a dokázal snížit. Zkušeného Gavlase však porazit nedokázal. „Měl jsem ho cekem dobře načteného, ovšem i tak mě překvapil. Hrál velmi dobře nejen na bekhendu, ale i z forhendu. Proto jsem po prohraném setu začal více útočit na střed, a to fungovalo. Změna taktiky, to je v zápase hodně důležitá věc, mně to zafungovalo,“ hodnotil svůj vstup do utkání Antonín Gavlas.

Podobně navrch, co se zkušeností týče, měl i ve druhé dvouhře David Štěpánek proti Vlastimilu Bubnovi. Domácí hráč nezačal vůbec dobře a v úvodním setu prohrával už 1:7. Jeho postupný vzestup nezastavil ani dost nezvyklý time out hostujícího hráče hned v úvodním dějství. Štěpánek vyhrál koncovku 12:10 a úplně stejným poměrem ovládl i set druhý. Pak se sice nadechl Buben k ofenzívě, jenže na více než jeden set to nestačilo. Naopak, Štěpánek vybojoval důležitý druhý bod. „Ty první dva sety jsem vyhrál se štěstím. Začátky jsem vůbec nezachytil. Jenže, když já se pak kousnu, těžko už něco pustím. Hrál jsem mu hodně přes forhend, on naopak špatně přijímal, takže to nakonec dopadlo dobře,“ hovořil po vítězném zápase spokojený David Štěpánek.

Nejvyrovnanějším duelem byl souboj dvou juniorů. Domácí Ondřej Květon vyzval k premiéře v extralize mužů Dana Janovského. Zápas nabídl dramatickou podívanou a skončil až po pěti setech výhrou přece jen zkušenějšího Květona. Toho mrzelo promarněné vedení 7:3 ve čtvrtém setu. „Nedodržel jsem tam taktiku a o set jsem přišel. Ale měl jsem v průběhu celého zápasu hodně štěstí, spadlo mi hodně prasátek,“ řekl po zápase Ondřej Květon.

Hostující trenér Michal Lebeda st. své hráče i přes porážku chválil. Vyzdvihl bojovný výkon svých svěřenců. „Odehráli jsme zajímavé utkání, a i přes prohru jsem spokojen. Soupeř měl v důležitých momentech více štěstí, mohli jsme klidně vést 2:1 a vypadalo by to celé jinak. Ale kvůli zranění a nemoci našich zkušených hráčů jsme přijeli do Chebu s hodně mladou sestavou. Věřím, že když se probojujeme do play off a budeme v kompletním složení, bude naše hra ještě lepší.“

Trenér Chebu Petr Gavlas byl pochopitelně s výhrou i výkonem svých hráčů velmi spokojen a velmi sportovně pochválil výkon soupeřů. „Výborně hrál proti Tondovi v první dvouhře Honza Mokrejš. A pak taky Dan Janovský předvedl výborný výkon. Tohle jsem ani nečekal. Proto mám radost z toho, že jsme vyhráli.“

Zbylá čtyři utkání 7. kola jsou na programu v pátek, atraktivní bude zejména dvou rivalů na severu Moravy. Havířov hostí TTC Enfireex Ostrava. Lídr soutěže HB Ostrov nastoupí naopak proti pražskému El Niňu, tedy klubu, kde v minulosti hrály všechny tři současné opory nováčka soutěže.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 7. kola

SKST Cheb – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:0

Antonín GAVLAS ml. – Jan MOKREJŠ 3:1 (4,7,-9,5), David ŠTĚPÁNEK – Vlastimil BUBEN 3:1 (10,10,-3,7), Ondřej KVĚTON – Dan JANOVSKÝ 3:2 (-5,6,8,-8,9).

Další program 7. kola

Pátek, 29. ledna

SKST Charvát Havířov – TTC Enfireex Ostrava (17)

KT Praha – SKST Stavoimpex Hodonín (18)

TJ Ostrava KST – SKST Liberec (18)

HB Ostrov – SF SKK El Niňo Praha (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE