K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Choceň i bez Košťála uhájila vedení v soutěži, Hustopeče zvládly důležitá utkání


Pořadí tabulky se na postupových ani sestupových pozicích nezměnilo

Víkendová utkání 1. ligy mužů překvapivě nepřinesla žádná dramata. Nejtěsnější výsledek ze všech třinácti byl 10:7, a to mezi domácími TJ Agrotec Hustopeče a hostujícím DTJ Hradec Králové. Obě mužstva se střetla v boji o útěk ze spodních pater tabulky a ten se nakonec povedl Moravanům. Domácí, mentálně posíleni o sobotní výhru 10:3 s Libercem, začali skvěle a vyhráli obě čtyřhry. Úvodní tři singly přinesly pětisetové bitvy, z nichž dvě šly na konto hostů: Mesaroš nestačil na Lehmanna a Schwarzer na Foffa. Hustopeče ale jinak celou dobu byly o krok napřed a v prostřední části utkání se utrhly i díky Tomáši Koldasovi do vedení, které uhájily až do konce. Pro devatenáctiletého mladíka to bylo pikantní střetnutí, protože v Hradci minulý rok působil. „Celé utkání bylo pro mě speciální a velmi emotivní. Těšil jsem se dlouho a užil jsem si, že jsem mohl nastoupit proti svým bývalým spoluhráčům. Ve většině zápasů mi pomohla znalost soupeřů, zejména proti Lukáši Foffovi, který má atypický styl hry. Naopak s Milošem Šlapákem mi hodně uškodilo, že mě měl z loňské sezóny načteného,“ přiblížil po utkání talentovaný hráč, který v letošní sezoně naskočil i do extraligy za klub TTC Ostrava 2016.

Velmi sledovaný byl také duel mezi Elizzou Praha a Havlíčkovým Brodem. Domácí se ale vytasili s překvapivým trumfem, když o víkendu nasadili asijskou posilu. „Higuchi Shota je japonský student. Hrál s námi teď a nastoupí také v příštím dvojkole, kdy se střetneme s Libercem a DTJ,“ prozradil Jan Hrnčiřík, člen týmu s bohatými zkušenostmi. Japonec vyhrál dva ze tří zápasů, a i když HB Ostrov přijel ve velmi silné sestavě (Štěpánek, Zlámal, Kanta, Květon), tak domácí vyhráli vysoko 10:4. „My jsme zhruba věděli, kdo za Havlíčkův Brod přijede. Skála byl na turnaji, takže s jeho účastí se nepočítalo. My se ale soustředíme hlavně sami na sebe a nekoukáme, kdo stojí proti nám,“ nedělal vědu z široké soupisky hostujícího celku Hrnčiřík.

Sesun tabulkou níže zaznamenalo Brno, které se po dvou porážkách (3:10 s Elizzou a 1:10 s El Niněm) propadlo až na desátou pozici. Nutno však dodat, že hrálo bez své opory Petra Handla. Hráči ze základního kádru scházeli také Sokolu Hradec Králové a Chocni. Zatímco vedoucímu týmu ligy KST ST US Steinerová Choceň chyběla jednička Radek Košťál, hradecký Sokol nastoupil bez Tomáše Horta, jenž je podle procentuální úspěšnosti týmová trojka. Utkání ale skončilo i tak 3:10 z pohledu domácího Hradce.

Ostatní výsledky dopadly dle předpokladů. Vyrovnané tabulce zatím vévodí Choceň, která má navíc o zápas méně. V závěsu se drží Hodonín a Elizza. V dolních patrech se situace nezměnila, na sestupových pozicích je zatím Zlín, Sokol a Liberec.

 

1. liga mužů 2019/2020 

 

Výsledky 9. a 10. kola

Pátek 8. listopadu

SKST Baník Havířov B – KST Zlín 10:3

Sobota 9. listopadu

SKST Stavoimpex Hodonín – DTJ Hradec Králové 10:2

TJ Agrotec Hustopeče – SKST Warmnis Liberec 10:3

TTC Elizza Praha – TTC MS Brno 10:3

SF SKK El Niňo Praha B – HB Ostrov 5:10

TJ Ostrava KST B – KST Nový Jičín 10:5

Neděle 10. listopadu

SKST Stavoimpex Hodonín – SKST Warmnis Liberec 10:3

TJ Agrotec Hustopeče – DTJ Hradec Králové 10:7

TTC Elizza Praha – HB Ostrov 10:4

SF SKK El Niňo Praha B – TTC MS Brno 10:1

SKST Baník Havířov B – KST Nový Jičín 10:6

TJ Ostrava KST B – KST Zlín 10:1

Kompletní informace o 1. lize mužů naleznete ZDE.