K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Chtěli jej odvézt do nemocnice, Ivan Karabec přesto turnaj v Kostarice vyhrál


Ve dnech 1. až 8. prosince se pětice českých handicapovaných stolních tenistů zúčastnila turnaje Pro Tour Challenger v San José. Do hlavního města Kostariky vyrazili Ivan Karabec, Daniel Horut, Zbyněk Lambert, Kristian Jelínek, David Půlpán a Vít Špalek. V exotické destinaci se jim náramně dařilo, domů přivezli pět medailí.

Česká výprava absolvovala do dějiště turnaje vyčerpávající, 22 hodin dlouhou cestu s přestupy v Londýně a Dallasu. „Přiletěli jsme v neděli ve dvě hodiny ráno, v pondělí jsme se aklimatizovali, rozhlédli se po městě a večer proběhl lehký trénink. V úterý nám zbyl čas na návštěvu Pacifického oceánu, pláže i takzvané krokodýlí řeky,“ přibližuje Ivan Karabec.

Costa Rica Open začalo ve středu zápasy v základních skupinách, postup do vyřazovacích bojů si zajistili nejlepší dva hráči z každé skupiny. Do bojů v kategorii 10 se chystal vstoupit rovněž Ivan Karabec, jenže u paralympijského vítěze ze Sydney se objevily nečekané potíže.

V úterý večer jsem asi něco špatného snědl a přes noc se u mě projevila alergická reakce. Strašně mi otekl obličej, na jedno oko jsem neviděl,“ popisuje český reprezentant. „Ve středu pak do haly přijela rychlá záchranná služba a chtěla mě odvézt do nemocnice, ale já se nechtěl vzdát účinkování v turnaji. Tak mi nabídli, že mi píchnou injekci, ale nezaručili, že to zabere,“ dodává.

Po lékařské péči se zdravotní stav Ivana Karabce mírně zlepšil, hráč Baníku Havířov si díky dvěma vítězstvím zajistil postup mezi osm nejlepších. „Hned potom jsem si šel lehnout na hotel a spal jsem až do rána. Naštěstí můj obličej po injekci pomalu splaskával a mohl jsem tedy hrát dál,“ říká Ivan Karabec.

Ve čtvrtfinále si zkušený Čech poradil ve třech setech s Rusem Karpovem, v semifinále pak udolal jeho krajana Glazova poměrem 3:2. Poslední překážkou v cestě za celkovým prvenstvím byl Kolumbijec Alvarez.

Ivan Karabec proti němu odvrátil setbol ve třetí sadě a po vítězství 3:1 se radoval z titulu šampiona Costa Rica Open. „Finálového soupeře jsem příliš neznal, ale byl velmi rychlý na nohách. Naštěstí jsem zvládl klíčový třetí set a jsem moc rád za vítězství. I přes nečekané a nepříjemné zdravotní problémy jsem opět nasbíral nějaké body do světového žebříčku a mohu pomalu pomýšlet na hry v Tokiu v roce 2020,“ pochvaluje si Ivan Karabec.

V Kostarice se dařilo i zbylým Čechům. V kategorii 7 získali Daniel Horut stříbrnou a Zbyněk Lambert bronzovou medaili, David Půlpán byl třetí v kategorii 9. A benjamínci výpravy se také předvedli, Kristian Jelínek postoupil do čtvrtfinále, Vít Špalek i přes solidní výkony dohrál ve skupině.

Další medaili vybojovalo v kategorii 7 družstvo Zbyněk Lambert, Daniel Horut a Kristian Jelínek. Tým ve složení David Půlpán, Vít Špalek vypadl v kategorii 9-10 ve čtvrtfinále.