Warning: copy(/home/www1/data/htdocs/wp-content/wflogs//GeoLite2-Country.mmdb): failed to open stream: No such file or directory in /home/www1/data/htdocs/wp-content/plugins/wordfence/lib/wordfenceClass.php on line 1743
Číňan Fan Zhendong ovládl Světový pohár mužů | Česká asociace stolního tenisu
K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Číňan Fan Zhendong ovládl Světový pohár mužů


Světová jednička ve finále porazila mistra světa Ma Longa

Očekávané vyvrcholení měl letošní Světový pohár mužů v čínském Weihai. Ve finále proti sobě nastoupily domácí hvězdy Fan Zhendong a Ma Long. Světová jednička Fan Zhendong po sedmisetové bitvě nakonec zvítězil a svým čtvrtým triumfem se v počtu prvenství na Světovém poháru vyrovnal svému krajanu Ma Linovi.

Zkušenější Ma Long měl už v semifinále veliké problémy s mladičkým Japoncem Tomokazu Harimotem. Prohrával 1:3 na sety, jenže pak dokázal vyrovnat a v rozhodujícím setu vyhrál 11:4. Naopak Fan Zhendong v boji o finále nedal sebemenší šanci Korejci Jang Woojinovi.

Zápas o bronzovou medaili přinesl druhou sedmisetovou bitvu dne, ve které už tentokrát Tomokazu Harimoto uspěl. Sice si oproti loňsku o jedno místo pohoršil, z výhry měl ovšem i tak obrovskou radost.

Vrcholem turnaje byl duel světové jedničky a trojky. Favorizovaný Fan Zhendong sice prohrál úvodní set, jenže pak nakročil k vítězství třemi vyhranými sety za sebou. Olympijský vítěz a úřadující mistr světa Ma Long ještě dokázal srovnat na 3:3, v rozhodujícím dějství byl však stále o krůček za svým soupeřem. V závěru odvrátil dva mečboly, ten třetí však pro Fan Zhendonga znamenal další vítězství na prestižním turnaji.

Všichni tři medailisté se už ve čtvrtek představí na dalším významném turnaji v Číně. V Zhengzhou startuje 19. listopadu Bank of Communications 2020 ITTF Finals. Hrát bude šestnáct nejlepších mužů a žen podle dubnového světového žebříčku (jediným omezením byl počet čtyř účastníků v každé kategorii z jedné země).

 

Světový pohár mužů, Weihai

Výsledky zápasů v play off

Semifinále: Ma Long (Čína) – Tomokazu Harimoto (Jap.) 4:3 (7,-3,-6,-8,8,6,4), Fan Zhendong (Čína) – Jang Woojin (Kor.) 4:0 (5,8,11,8. O 3. místo: Tomokazu Harimoto (Jap.) – Jang Woojin (Kor.) 4:3 (-7,-7,9,6,12,-6,5). Finále: Fan Zhendong (Čína) – Ma Long (Čína) 4:3 (-3,8,3,6,-7,-7,9).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE