K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Číňanky obhájily v Riu zlato v soutěži družstev


Dvaadvacetiletá Petrissa Soljaová dosáhla největšího úspěchu kariéry

Nic nečekaného ve finále soutěže družstev žen na hrách v Rio de Janeiru se nestalo. Číňanky porazily Německo 3:0 a obhájily zlato z Londýna. Naopak účast nejlepšího evropského týmu v boji o titul byla dost nečekaná, když Němky vyřadily v semifinále Japonsko.

Ve finále si Číňanky snadno poradily s německými hráčkami a bez ztráty jediného bodu. Obrovskou radost měla především světová jednička Liu Shiwen, která se nekvalifikovala do soutěží ve dvouhře a zlato z družstev tak bylo její první olympijskou medailí v Riu. „Vyhrát olympijskou medaili je pro každého velkým snem, takže je to perfektní.“ Její spoluhráčka Ding Ning, která na hrách vybojovala zlato v singlu, dodala, že přítomnost čínské jedničky v týmové soutěži byla velmi důležitá. Především pro sebevědomí a jistotu v jasně nejlepším celku světa. „Jsme tým, takže děláme vše společně a vzájemně si musíme důvěřovat. Někdy na této úrovni, v tak důležitých zápasech vůbec nepřemýšlíme, prostě chceme vyhrát.“

Němky, které vyřadily v semifinále papírově silnější Japonsko 3:2, byly se ziskem stříbrné medaile maximálně spokojeny. Zejména nejmladší členka týmu dvaadvacetiletá Petrissa Soljaová nemohla po skončení duelu s Čínou uvěřit, že vypadly až ve finále. „Je to neuvěřitelný pocit. Jsem na svých prvních olympijských hrách a hned si odvážím stříbrnou medaili. Není snad ani možné popsat mé pocity.“ Její zkušenější spoluhráčka Shan Xiaona uznala, že na čínské soupeřky protě ani nejlepší evropský tým jednoduše neměl. „Byla to pro nás obrovská výzva, potkat se ve finále s tímto družstvem. Chtěly jsme předvést nejlepší stolní tenis, co umíme. Ale i to je v boji proti Číně málo. Soupeřky vyhrály naprosto zaslouženě, my jsme si naopak zasloužily stříbro,“ řekla třiatřicetiletá Němka.

V souboji o bronz se Japonky dokázaly vzpamatovat po prohře v semifinále a porazily Singapur s jistotou 3:1.

 

Olympijské hry Rio de Janeiro

Soutěže družstev

Semifinále žen: Čína – Singapur 3:0, Německo – Japonsko 3:2.

Finále: Čína – Německo 3:0. Li Xiaoxia – Han Ying 3:0 (9,3,7), Liu Shiwen – Petrissa Soljaová 3:0 (3:5,4), Liu Shiwen, Ding Ning – Petrissa Soljaová, Shan Xiaona 3:1 (6,5,-9,7).

O 3. místo: Japonsko – Singapur 3:1. Ai Fukuharová – Yu Mengyu 2:3 (4,-5,-3,4,-5), Kasumi Ishikawaová – Feng Tainwei 3:0 (10,6,7), Ai Fukuharová, Mima Itoová – Yu Mengyu, Zhou Yihan 3:1 (-9,9,1,12), Mima Itoová – Feng Tainwei 3:0 (9,4,6).