K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Čtvrtfinále Poháru ETTU slibuje českým fanouškům atraktivní podívanou


Během nadcházejícího víkendu se v akci představí El Niňo Praha, TTC Ostrava 2016 a SKST Hodonín

Jediným z trojlístku českých zástupců, který začne čtvrtfinále Poháru ETTU domácím utkáním je El Niňo Praha. V pátek 16. února v 19:00 zavítá na Kotlářku přední polský tým K. S. Dekorglass Dzialdowo, jehož dres oblékají desátý hráč světa Japonec Kenta Matsudaira, naturalizovaný slovenský obranář Wang Yang, levoruký Polák Pawel Fertikowski nebo český legionář Jiří Vráblík.

K nabitému kádru nutno přičíst také sedmdesátku fanoušků, kteří dopředu ohlásili svůj příjezd do Prahy. V Dzialdowu je stolní tenis nesmírně oblíbený a domácí zápasy mají skvělou atmosféru. Věrní příznivci polského týmu nyní podstoupí 750 kilometrovou cestu, aby své idoly podpořili v důležitém venkovním duelu. Na Kotlářce lze tedy očekávat bouřlivé prostředí. A není se co divit, vždyť první utkání čtvrtfinále Poháru ETTU slibuje atraktivní a napínavou podívanou.

Pražané zažívají v aktuální sezoně této soutěže spanilou jízdu, prozatím všech sedm utkání vyhráli. Nyní však stojí před svěřenci Josefa Plachého těžká překážka. Zejména hvězdný Japonec Matsudaira bude nesmírně silným protivníkem.

I když… Největší hvězda polského týmu nemá na české prostředí zrovna nejlepší vzpomínky. V sezoně 2011/2012 oblékal dres Lokomotivy Vršovice, a právě v utkání s El Niňem prohrál na Kotlářce s Michalem Obešlem. Své angažmá v české extralize ukončil s bilancí jediné výhry a tří porážek. Pražané by se jistě nezlobili, pokud by toto skóre nevylepšil.

Naopak Jiří Vráblík zná díky pravidelnému tréninku prostředí Kotlářky dokonale. Těsně před pátečním utkáním je ve skvělé formě, na začátku týdne ovládl turnaj Challenger Series v německém Ochsenhausenu.

Čeští fanoušci tak mohou být v rozpacích, komu po povedené výměně zatleskat. Jedno ale mají jisté – v semifinále Poháru ETTU uvidí alespoň jednoho českého hráče.

Úřadující české mistry čekají francouzští soupeři

Ostrava i Hodonín hrály základní skupinu Ligy mistrů a oba v ní podlehly francouzským týmům. Ačkoliv v nejprestižnější evropské klubové soutěži nedokázaly postoupit, z třetího místa se kvalifikovaly alespoň do čtvrtfinále Poháru ETTU. A v něm budou mít šanci na pomstu, opět se totiž utkají s týmy z Francie.

Svěřenci Tomáše Demka a Petra Korbela změří síly s Vaillante Sports Angers TT. Druhý celek francouzské PRO A spoléhá na Švédy Jona Personna a Jense Lundquista, zdatně jim sekundují Brazilec Thiago Monteiro a mladý Francouz Andrea Landrieu.

Pokud úřadující český mistr nastoupí v nejsilnější sestavě, půjde do dvojutkání v roli favorita. Angers však jistě bude houževnatým soupeřem, vždyť v předchozím kole smetlo španělský celek Cajasur Priego dvakrát 3:0. První utkání začne v sobotu 17. února v 17:00 na stolech francouzského týmu, domácí odvetu sehraje Ostrava v pátek 23. února od 18:00.

Rovněž Hodonín, jediný český zástupce ve čtvrtfinále Poháru ETTU žen, sehraje první duel s TT Méty v soupeřově hájemství. Boj o postup vypukne v pátek 16. února v 19:30, druhé utkání uvidí fanoušci v Hodoníně o týden později od 18:00.

Kádr aktuálně pátého týmu francouzské nejvyšší soutěže tvoří Číňanka Liu Xin a Francouzky Caroline Grundischová a Pauline Chasselinová. Hodonín také může nasadit kvalitní asijskou hráčku, Číňanka Guo Lin je oporou jihomoravského celku. Společně s Renatou Štrbíkovou a Natalií Partykovou tvoří silné družstvo, které bude ve střetnutí s Métami favoritem.

Podaří se úřadujícím českým mistrům zlomit francouzské prokletí a postoupí do semifinále Poháru ETTU? Statistiky hovoří proti, vždyť Ostrava a Hodonín se v této sezoně utkaly s francouzskými týmy dohromady čtyřikrát, ani jednou nezvítězily.

 

Více informací o Poháru ETTU mužů naleznete zde

Více informací o Poháru ETTU žen naleznete zde