K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Czech Open začal kvalifikací o postup do hlavní soutěže


Nikita Petrovová měla z výhry nad Srbkou Lupuleskuovou velikou radost

V Olomouci začal zápasy kvalifikace dvouhry mužů a žen letošní ročník turnaje 2019 ITTF World Tour, Czech Open. Do prvního kola zasáhlo celkem deset českých reprezentantů a pět reprezentantek.

Pěti z nich se podařilo postoupit do druhého kola. Velmi spokojená byla po výhře nad Srbkou Anelii Lupuleskuovou bývalá hráčka Havířova Nikita Petrovová. On nové sezony bude působit v Německu a vítězný zápas na prestižním turnaji přišel určitě vhod. „Mám obrovskou radost, vždyť je to vůbec moje první výhra na Czech Open. Bylo to hodně těžké, protože jsem si moc dobře uvědomovala, že tohle je soupeřka, kterou mohu porazit. Ovšem bylo potřeba dodržet taktiku, nehnat se bezhlavě do útoku a hrát trpělivě. To se mi dařilo a velmi si tohoto vítězství vážím,“ usmívala se po zápase.

Spokojená odcházela od stolu také Tamara Tomanová, která vyřadila 4:2 na sety Slovenku Evu Jurkovou. Do souboje vlétla jako uragán, v prvním setu dovolila soupeřce pouze dva body a poměrně rychle vyhrála i druhý set. „Já jsem tuto hráčku v mládežnických kategoriích několikrát porazila a určitě to měla v hlavě. Začala hodně opatrně a velmi rychle jsem vedla. Ale pak ucítila šanci, když jsem nezačala dobře ve třetím setu a pak ho v koncovce prohrála. Ona má velmi kvalitní servis, což byla její výhoda právě v koncovkách setů. Zvládla ovšem jen dvě, jinak jsem byla o něco lepší hráčkou já. Jsem ráda, že pokračuji v turnaji, protože v dalším kole mě čeká Italka Piccoliniová. To je docela příjemná soupeřka, takže je reálná šance postoupit ještě dál,“ hodnotila svůj vstup do turnaje Tamara Tomanová.

Z dalších českých hráček sehrála nejvyrovnanější souboj Anna Matějovská s Indkou Sutirthou Mukherjeeovou, za stavu 2:2 na sety však soupeřka další dvě sady vyhrála a postoupila. Kateřina Tomanovská neměla proti Japonce Yurice Tairaové naději a pro dorostenku Lindu Záděrovou byl úspěchem vyhraný set s Goi Rui Xuan ze Singapuru.

Prvním postupujícím v soutěži mužů byl Tomáš Polanský, který si poradil s Francouzem Leo de Nodrestem. Velmi důležitý moment zápasu byla koncovka prvního setu, ve které čelil český reprezentant dvěma setbolům. Udržel pevné nervy a set vyhrál. Pak už byl lepším hráčem. „Neříkám, že to byl rozhodující moment, ale určitě byl hodně důležitý. Dodalo mi to sebevědomí, hrálo se mi lépe. Celkově jsem s výkonem spokojený, myslím, že jsem hrál slušně. Je to ale teprve první krok, teď mě čeká Slovák Pištěj. To je nepříjemný soupeř, má dost atypickou hru. Hodně riskuje, jeden dva balonky a je po výměně. Bude to hodně těžké na taktiku, ale věřím, že jsem schopen ho porazit,“ řekl Tomáš Polanský.

Opticky nejjednodušší cestu do druhého kola měl Tomáš Konečný, který porazil Antona Kotova z Ruska 4:0. „Byl to opravdu vydařený vstup do turnaje, soupeř neměl takovou kvalitu, takže jsem vlastně jen splnil roli favorita,“ řekl stručně a dodal: „Teď už to bude mnohem složitější. Dalším soupeřem je Japonec Masaki Yoshida. Favoritem bude on, takže já do zápasu půjdu s čistou hlavou a poperu se o výsledek.“

Tomáš Tregler s Francouzem Romainem Ruizem jeden set ztratil. Po proměněném mečbolu však byl velmi spokojený. „Trochu jsem si to zkomplikoval sám. Vedl jsem 1:0 na sety a ve druhém snad 10:7. Bohužel jsem ten set prohrál. Cítil jsem ale, že mám pořád navrch, největší problém mi dělal jeho nepříjemný servis. Ale na ten jsem si postupně zvykl. Byl to zápas o detailech, jsem moc rád, že jsem ho zvládl.“

Ostatní čeští zástupci v prvním kole kvalifikace mužské dvouhry neuspěli. Dorostenci František Onderka, Radek Skála a Tomáš Martinko si vyzkoušeli atmosféru na velkém turnaji, Patrik Klos, Jiří Martinko, Stanislav Kučera i Ondřej Bajger měli velmi těžké soupeře.

 

2019 ITTF World Tour, Czech Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 1. kolo: Yuta Tanaka (Jap.) – Patrik KLOS 4:0 (4,7,6,6), František ONDERKA – Vadim Yarashenka (Běl.) – František ONDERKA 4:1 (5,3,-7,9,12), Tomáš POLANSKÝ – Leo de Nodrest (Fr.) 4:1 (10,6,9,-4,5), Taimu Arinobu (Jap.) – Ondřej BAJGER 4:1 (7,8,6,-10,3), Zokhid Kenjaev (Uzb.) Stanislav KUČERA 4:1 (-8,4,8,6,4), Harmeet Desai (Ind.) – Tomáš MARTINKO 4:0 (10,3,9,3), Manav Vikash Thakkar (Ind.) – Jiří MARTINKO 4:0 (9,5,8,10), Tomáš KONEČNÝ – Anton Kotov (Rus.) 4:0 (4,7,4,9), Tomáš TREGLER – Romain Ruiz (Fr.) 4:1 (2,-10,7,9,9), Leonardo Mutti (It.) – Radek SKÁLA 4:0 (13,5,8,8).

Dvouhra žen, 1. kolo: Goi Rui Xuan (Sing.) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:1 (6,2,2,-8,6), Yurika Tairaová (Jap.) – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:0 (7,8,9,7), Tamara TOMANOVÁ – Eva Jurková (Sloven.) 4:2 (2,9,-9,8-12,2), Nikita PETROVOVÁ – Anelia Lupuleskuová (Srb.) 4:2 (-7,5,4,-5,7,4), Sutirtha Mukherjeeová (Ind.) – Anna MATĚJOVSKÁ 4:2 (7,-4,6,-8,4,4).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE