K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

David Reitšpies v PingCastu přiznal, že chce v dresu Chebu bojovat o titul


Společně s Tomášem Demkem byli hosty Michala Henžela

Nebylo tentokrát těžké vybrat hráče, s nímž bude první PingCast po startu extraligové sezony. Na stolech TTC Ostrava 2016 totiž před televizními kamerami předvedl David Reitšpies v dresu SKST Cheb výkon, který nemohl zůstat bez povšimnutí.

Soustředěný na každý míček, bojovník k pohledání a pochopitelně herně vyzrálý, takový je bývalý český reprezentant po návratu z Německa. Byl společně s trenérem Ostravy Tomášem Demkem hostem dvanáctého PingCastu, který opět moderoval Michal Henžel.

David Reitšpies zavzpomínal na tři roky v Německu a na své angažmá v druholigovém TV 1879 Hilpolstein. „V klubu nikdy nebylo cílem postoupit do nejvyšší soutěže. Vždy to bylo nastaveno tak, aby se udržela druhá nejvyšší. To mě začalo postupem času mrzet. Náboj v utkáních, v době, kdy jsme věděli, že už jsme zachráněni, nebyl takový, což mě mrzelo. Ale pak jsem se od vedení klubu dozvěděl, že finanční nároky na Bundesligu jsou hodně vysoké a klub by na to nesehnal finance. Zkrátka to nešlo. Byl jsem ale rád, že mohu hrát druhou Bundesligu, což je velmi kvalitní soutěž,“ řekl k německému angažmá.

Návrat do české nejvyšší soutěže zapříčinilo několik faktorů najednou. Dvěma hlavními byly covid a osobní ambice bojovat o titul. „Poslední dva roky byly divné. Kvůli covidu se chvíli hrálo, pak se zase nehrálo a celé to bylo hodně nejisté. Ani očkování vlastně ještě nebylo. Přejezdy přes hranice, neustále testování, to bylo náročné. Navíc, sice jsem hrál několik let českou extraligu, ale nikdy jsem se nemohl radovat z titulu. Když jsem se spojil s Tondou a vyslechl jeho vize, po pár dnech jsme se dohodli. Láká mě právě ta šance bojovat o zlato v extralize.“

Zajímavý byl bezesporu také rozhovor s bývalým reprezentačním koučem českého národního týmu a současným trenérem TTC Ostrava 2016 Tomášem Demkem. Michal Henžel s ním probral začátky ostravského klubu, nečekaně přišla řeč i na dominanci Číny nad zbytkem stolnětenisového světa a pochopitelně na současné dění v klubu. Včetně otázky, zda není Liga mistrů pro ostravské hráče příliš velké sousto. „Vloni jsme hráli turnaj Ligy mistrů a pak jsme postoupili do Evropského poháru. Jsou to velké zkušenosti. Teď v neděli letíme do Ruska na kvalifikaci o Ligu mistrů a čekají nás zase kvalitní zápasy. Jestli se dostaneme do základní skupiny Ligy mistrů nebo do Evropské ligy, to zatím neřeším,“ řekl Tomáš Demek.

V závěru pak prozradil, že v Akademii Petra Korbela má mladé hráče, o nichž možná v blízké budoucnosti uslyšíme. „Jo, dva bych tam našel. Bude ale záležet na nich, zda budou chtít na sobě pracovat. Já se jim samozřejmě věnuji a uvidíme, kde budou jejich hranice. Budeme teď dělat zase nový nábor, ale ono je to v dnešní době složité. Dětem se do sportu moc nechce, ale znovu říkám, dva velmi šikovné kluky v akademii máme, oni chtějí, chtějí i jejich rodiče, tak doufám, že to dobře dopadne.“

Celý PingCast #12 si můžete poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.