K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Debl Adam Štalzer, Linda Záděrová je ve čtvrtfinále


Čeští kadeti se v soutěži smíšených dvojic dostali dál, než sami doufali

Odpolední maraton deblových zápasů na MEJ v Kluži dopadl pro české barvy skvělým výsledkem, když dvojice Adam Štalzer, Linda Záděrová postoupila do čtvrtfinále soutěže mixů kadetů. V osmifinále převálcovali italský pár Leonardo Bassi, Nicole Arliová.

Program dne ovšem zahájili junioři ve čtyřhře. Do druhého kola postoupil ze tří českých dvojic pouze pár Radim Bako, Tomáš Martinko. Podobné to ovšem bylo i v soutěži juniorek, kde se do dalšího kola probojovala Zdena Blašková s italskou partnerkou Jamilou Laurentiovou.

Mnohem větší radost udělali českým fanouškům v hledišti kadeti a kadetky. Prvním kolem s přehledem prošly všechny páry, které do soutěže vstoupily. Tedy i smíšené dvojice: Šimon Bělík s Izraelcem Talem Israelim, Ondřej Květon s Rusem Ruslavem Čerkesem a také Linda Záděrová s Chorvatkou Hanou Arapovičovou. Jedna z největších nadějí české výpravy na zisk medaile však byla na pokraji vyřazení. Souboj s tureckým párem Feyza Demirová, Simge Inalová byl jako na houpačce. Spousta nevyužitých setbolů na obou stranách udělala z koncovky třetího setu hotové drama. Turecké hráčky sadu vyhrály 17:15 a šly do vedení, ale ani to česko-chorvatskou dvojici nerozhodilo. V rozhodujícím dějství proměnila druhý mečbol a postoupila do dalšího kola. „Byly jsme na začátku příliš nervózní. Určitě se od nás čekalo, že půjdeme bez problémů dál, ale ono to tak snadné není. Zvlášť v prvním zápase na turnaji se může stát ledacos. My jsme moc chtěly a dlouho nám trvalo, než jsme našly správnou pohodu. Ale povedlo se, a to je hlavní,“ hodnotila zápas Linda Záděrová.

Ve smíšené čtyřhře program vygradoval až do bojů o čtvrtfinále. Na začátku odpoledne bylo ve hře celkem osm dvojic s českou účastí. Ve druhém kole juniorů však uspěli pouze Radek Skála s Annou Matějovskou a ve stejné soutěži kadetů pak Adam Štalzer s Lindou Záděrovou. Juniorský pár bojoval o postup mezi dvaatřicet nejlepších s německou dvojicí Cedric Meissner, Franziska Schreinerová. A začal fantasticky. Vyhrál úvodní dva sety, ale pak kvůli dohadům o regulérnosti servisu německé hráčky úplně vypadl z rytmu. „Rozhodilo nás to, to je jasné. Do té chvíle nám všechno vycházelo, zahráli jsme super balony, ale pak jsme se absolutně zasekli,“ řekl po zápase Radek Skála.

Německá dvojice využila ztráty koncentrace dokonale. Srovnala stav a v rozhodujícím dějství už vedla od samého začátku. „Pořád nám to šrotovalo v hlavě. Když Němka podávala na Radka, koukala jsem se pořádně. A opravdu jí to občas letělo mimo polovinu stolu. A rozhodčí nic, žádné napomenutí, prostě nic. Je to škoda, protože vítězství bylo opravdu blízko,“ přiznala Anna Matějovská a Radek Skála ji ještě doplnil: „Ale spokojeni s postupem do třetího kola jsme. Vždyť debl spolu vůbec netrénujeme a vyhráli jsme na mistrovství dva těžké zápasy.“

Těžké zápasy mají za sebou i kadeti Adam Štalzer a Linda Záděrová. Ti se totiž probojovali až do osmifinále, které uzavřelo celý hrací den. Odehráli dva pětisetové nerváky, z nichž zejména hned ten první proti švédské dvojici Max Hedbom, Leah Tveit Muskantorová vyžadoval velkou dávku odvahy a trpělivosti. Český pár prohrával 1:2 na sety a 6:9, dokázal ovšem zápas otočit. „Mysleli jsme si na začátku, že to půjde bez problémů, ale byli jsme oba v nějaké krizi. Uvolnili jsme se opravdu až v pátém setu za toho nepříznivého stavu a pak už to byla jízda,“ řekl Adam Štalzer.

Po další pětisetové bitvě s německým párem Felix Köhler, Naomi Pranjkovičová čekal Štalzera se Záděrovou osmifinálový souboj s Italy. „Myslím, že bylo skvělé, že se hrálo další kolo hned o pár desítek minut později. Byli jsme nažhavení, rozehraní a nedělali jsme žádné lehké chyby. Byl to povedený zápas,“ dodal. Společně přiznali, že postup do čtvrtfinále je i pro ně samotné velkým překvapením a skvělým úspěchem. „Tohle jsme nečekali, budeme hrát o medaili. To je super výsledek,“ usmívala se Linda Záděrová. Ve čtvrtfinále čeká českou dvojici francouzský pár Mishaal Sabhi a Charlote Lutzová.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2018 v Kluži

MEJ_2018_logo_1010x0

Výsledky českých hráčů a hráček

Junioři

Čtyřhra, 1. kolo: Radim BAKO, Tomáš MARTINKO – Calum Morisson, Keir Mortov (Skot.) 3:0 (8,1,6), Yang Xinyu, Yu Khinhang (Ázerb.) – David PRŮŠA, Daniel Oráč (Sloven.) 3:1 (11,6,-6,4), Kay Stumper, Felix Wetzel (Něm.) – František ONDERKA, Radek SKÁLA 3:1 (8,8,-8,10).

Juniorky

Čtyřhra, 1. kolo: Tatiana Kukulková (Sloven.), Gul Pembe Ozkayová (Tur.) – Andreea Hudusanová (Rum.), Anežka ILČÍKOVÁ 3:0 (8,8,5), Helga Dariová, Anna Fejosová (Maď.) – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ, Anna MATĚJOVSKÁ 3:2 (13,-9,8,9,12). Zdena BLAŠKOVÁ, Jamila Laurentiová (It.) – Andjela Mengerová, Sofija Scepanovičová (Srb.) 3:0 (7,8,4).

Smíšená čtyřhra, 2. kolo: Umut Emre Bassan, Gul Pembe Ozkayová (Tur.) – Radim BAKO, Zdena BLAŠKOVÁ 3:2 (-6,-9,8,10,4), Jan Zandecki, Katarzyna Wengrzynová (Pol.) – David PRŮŠA, Darya Kiselová (Běl.) 3:1 (-5,10,9,6), Jakub Zelinka, Nikoleta Puchovancová (Sloven.) – František ONDERKA, Anežka ILČÍKOVÁ 3:0 (8,7,8), Radek SKÁLA, Anna MATĚJOVSKÁ – Aleks Krstevski (Chor.), Gaia Monfardiniová (It.) 3:1 (9,7,-9,9), Maciej Kolodziejczyk (Rak.), Tatiana Kukulková (Sloven.) – Tomáš MARTINKO, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:0 (6,9,10). 3. kolo: Cedric Meissner, Franziska Schreinerová (Něm.) – Radek SKÁLA, Anna MATĚJOVSKÁ 3:2 (-4,-8,4,3,6).

Kadeti

Čtyřhra, 1. kolo: Ruslav Čerkes (Rus.), Ondřej KVĚTON – Tommaso Giovannetti, Leonardo Bassi (It.) 3:1 (5,7,-2,7), Šimon BĚLÍK, Tal Israeli (Izr.) – Madis Moos (Est.), Deniss Vasiljevs (Lot.) 3:0 (7,8,5), Adam ŠTALZER, Matěj STACH – Andre Piere Kases, Markus Hintersteiner (Rak.) 3:2 (-7,5,9,-9,9).

Kadetky

Čtyřhra, 1. kolo: Helena SOMMEROVÁ, Anna KLEMPEREROVÁ – Faye Leggetová, Amelia Norburyová (Skot.) 3:2 (-6,-10,4,1,6), Hana Arapovičová, Linda ZÁDĚROVÁ – Feyza Demirová, Simge Inalová (Tur.) 3:2 (11,-9,-15,8,10).

Smíšená čtyřhra, 2. kolo: Adam ŠTALZER, Linda ZÁDĚROVÁ – Max Hedbom, Leah Tveit Muskantorová (Šv.) 3:2 (2,-8,-7,10,9), Norbert Tauler, Eugenia Saustreová (Šp.) – Šimon BĚLÍK – Malamatenia Papadimitriouová (Řec.) 3:2 (-7,9,7,-4,13), Kuba Kwapis, Elzbieta Kwiatkowska (Pol.) – Matěj STACH, Anna KLEMPEREROVÁ 3:2 (11,9,-4,-5,5). 3. kolo: Adam ŠTALZER, Linda ZÁDĚROVÁ – Felix Köhler, Naomi Pranjkovičová (Něm.) 3:2 (-4,8,13,-7,9). Osmifinále: Adam ŠTALZER, Linda ZÁDĚROVÁ – Leonardo Bassi, Nicole Arliová (It.) 3:0 (7,5,7).

Kompletní informace o MEJ v Kluži najdete ZDE