K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Deblistky v Rakousku skončily, prohrály s Korejkami


Hana Matelová s Barborou Balážovou smutnit nemusí, zajistily si postup na Grand Final

Byly v letošním roce vůbec nejpilnější ženskou dvojicí co se počtu společně odehraných turnajů ITTF World Tour na světě týče. Nejdál se sice z jedenácti startů dostaly do čtvrtfinále (celkem pětkrát), ovšem i za to jsou dobré body. Jejich součet nakonec Haně Matelové a Slovence Barboře Balážové zajistil místo na prosincovém prestižním turnaji ITTF Grand Final v Číně.

Ve čtvrtfinále bet-at-home.com Austrian Open prohrály s Korejkami Jeon Jihee, Shin Yubin 0:3, žádné ze soupeřek na světovém okruhu už je však nemohou v hodnocení tohoto ročníku předstihnout. Vybojovaly celkem 247 bodů a obsadí nejhůř dvanáctou příčku (v případě, že Japonky Hiranová s Ishikawovou postoupí do finále turnaje v Linci) v hodnocení ženské čtyřhry. Pro účast na turnaji ITTF Grand Finals však musí mít dvojice odehrány minimálně čtyři turnaje spolu. Tuto podmínku nesplňuje hned pět párů, které jsou na žebříčku před Matelovou a Balážovou, a ani zmiňované Japonky. Zjednodušeně řečeno, v redukovaném žebříčku bude česko-slovenský pár bez ohledu na výsledek turnaje v Linzi šestý, a to tedy znamená, že bude mezi sedmi páry, které se kvalifikují na Grand Final.

Tento turnaj už Hana Matelová s Barborou Balážovou hrály před dvěma lety v Astaně, letos si tedy dají dostaveníčko se světovou elitou v čínském Zhengzhou opět. „Korejky hrály velmi dobře, bylo to těžké. Nejsme příliš zklamané, protože máme jistý postup na Grand Final. V Linci mě víc mrzí prohra v posledním kole kvalifikace singlu. Vedla jsem nad Soo Wai Yam Minnie 3:0 na sety, pak jsem měla v šestém setu dva mečboly za stavu 10:8. Byl to skvělý zápas a samozřejmě je veliká škoda, že jsem ho prohrála. Postup do hlavní soutěže na takovémto turnaji by byl skvělý úspěch,“ řekla ke svému vystoupení v Rakousku Hana Matelová.

 

2019 ITTF World Tour Platinum, bet-at-home.com Austrian Open

Výsledky českých hráček

Čtyřhra žen, čtvrtfinále: Jeon Jihee, Shin Yubin (Kor.) – Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) 3:0 (3,9,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky