K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Deník z mistrovství světa družstev (6)


Posílám poslední zprávu z mistrovství světa družstev v Kuala Lumpur, neboť dnes v noci se již přesouvám zpět domů.

Naše ženy si zahrají ještě jeden zápas o 13. až 15. místo. Pro děvčata by to bylo nejlepší umístění z posledních šesti šampionátů.

Oba české týmy se přemístily do druhé haly, pod obrovský stan. Naši byli v nevýhodě, protože jejich soupeři si zde už zápas vyzkoušeli, a to v předkole play-off. Úplně jiné prostředí. Řekl bych, že míček létal rychleji. Navíc klimatizace tady dělá divy, občas balónek doslova odfoukne. V odpoledním zápase bylo moc vidět, že holky chtějí mezi nejlepší 16. Kromě prvního zápasu, kdy se Daně Čechové v novém prostředí tolik nedařilo, vyhrála děvčata všechny tři další zápasy. I Daně se druhý zápas moc povedl. Přesto po zápase bylo vidět to zklamání z nešťastně prohraného zápasu s KLDR. Jak málo chybělo k tomu si zahrát o medaile. I pozdější los k tomu dával obrovskou šanci.

Také kluci se dostali mezi posledním šestnáct týmů, což je zlepšení oproti dvěma posledním šampionátům. Zítra si také ještě zahrají o vylepšení konečného umístění. Jejich výsledky ve skupině byly výborné. Vždyť tam měli mistry Evropy a mistry světa z posledních šampionátů a severní Korejce, kteří jsou vynikající, ale nikam nejezdí a tudíž nejsou na lepších místech světového žebříčku.

Hodnocení vystoupeních naší reprezentace však nechám na obou trenérech. Já osobně jsem byl s předvedenými výkony a přístupem ve většině případech spokojen.

Dnes jsme měli mít s Nikolasem Endalem setkání s ředitelem firmy Joola, našeho reprezentačního sponzora. Nedošlo však k němu. Andreas Heim bohužel onemocněl. Zdravotně jeho tělo pobyt zde nezvládlo, jak se občas stává v těchto krajinách. A tak jsme si poseděli s vrchním rozhodčím tohoto mistrovství Petrem Bohumským, který si mohl udělal chvilku volna, neboť ta největší zátěž při řízení tohoto mistrovství již opadla. A vyřešili jsme i pár záležitostí okolo vedení našeho svazu, neboť zde z našeho výkonného výboru chybí jen Jan Brothánek.

Řada týmů již dohrála, a tak pohled z okna pokoje na hotelový bazén po odpoledním zápase žen byl překvapující. Kolik výprav obklopilo venkovní vodní lázeň. Já jsem si chtěl ale vyfotografovat nedalekou velkolepou měšitu Šacha Azize. Sice to bylo jen cca 15 minut pěšky, ale zpět na hotel jsem přišel tak, jako kdybych se zrovna vykoupal. Venku totiž byla snad 100% vlhkost vzduchu, o teplotě snad ani raději nebudu mluvit. Přesto posílám i v příloze foto tohoto monstra.

A ještě jednu věc Vám musím sdělit. Přejít zde ulici, jsou většinou čtyř a víceproudové, je skoro nemožné. Přechodů je zde pomálu, neboť tady zřejmě nikdo nechodí pěšky. Samozřejmě kromě centra města. Já jsem byl světlou výjimkou.

Služby se zlepšily, jídlo nakonec vynikající, doprava také. Říká se konec dobrý všechno dobré. Jen ta druhá hala…

Naposledy z Kuala Lumpur, Malajsie, 4.3.2016

Zbyněk Špaček, předseda ČAST