K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dimitrij Ovtcharov a Cheng Meng vítězi German Open


Německý hrdina zopakoval senzační vítězství ze Světového poháru.

Naposledy se tohle dařilo v devadesátých letech švédským legendám kolem Jan Owe Waldnera. Porážet na prestižních světových podnicích čínské suverény a sbírat významné tituly. Nyní je tu německá dvojice Timo Boll a Dimitrij Ovtcharov. Po vítězství ve Světovém poháru si totiž německá jednička Ovtcharov přidal do své sbírky další skvělý triumf.

Vyhrál poslední letošní turnaj kategorie Seamaster 2017 ITTF World Platinum v Magdeburku. A tentokrát mu k tomu jeho zkušenější parťák a někdejší světová jednička Timo Boll ani moc pomáhat nemusel. Na Světovém poháru v Luzernu totiž vyřadil dva čínské reprezentanty právě on, tentokrát na German Open sám Ovtcharov ve druhém kole vyřadil Yan Ana a v semifinále světovou dvojku Fan Zhendonga. Ve finále pak ve druhé nedělní sedmisetové bitvě porazil právě Timo Bolla. „Jsem opravdu unavený. Dva sedmisetové zápasy na této úrovni v jeden den, to je hodně náročné. Dal jsem do toho všechno, protože souboje s Timem jsou vždy nesmírně těžké. Myslím, že rozhodla moje větší mentální síla. Byl jsem o něco jistější, v závěru mi psychicky pomohly právě nedávné výhry v našich vzájemných zápasech,“ řekl po finálovém duelu šťastný Dimitrij Ovtcharov.

Kromě dvouhry mužů ovládli všechny ostatní soutěže podle očekávání Asiaté. V ryze čínském finále dvouhry žen porazila Cheng Meng světovou jedničku Zhu Yuling 4:3, čtyřhru mužů vyhráli Korejci Jeoung Youngsik, Lee Sangsu a čtyřhru žen Japonky Hina Hayatová, Miu Hiranová.

 

Seamaster 2017 ITTF World Platinum, German Open, Magdeburk

Finálové výsledky

Dvouhra mužů: Dimitrij Ovtcharov – Timo Boll (oba Něm.) 4:3 (-9,5,9,-6,7,-7,6).

Dvouhra žen: Chen Meng – Zhu Yuling (obě Čína) 4:3 (-9,-8,11,-9,11,9,4).

Čtyřhra mužů: Jeoung Youngsik, Lee Sangsu (Kor.) – Tomokazu Harimoto, Juto Kizukuri (Jap.) 3:2 (-8,-3,5,14,6).

Čtyřhra žen: Hina Hayatová, Miu Hiranová (Jap.) – Chan Szu-Yu, Cheng Y-Ching (Taiwan) 3:0 (7,8,9).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE