K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dnes začíná semifinále play off Extraligy žen


Dokáže někdo zkřížit cestu Hodonínu ve snaze vybojovat další mistrovský titul?

Podobně jako v nejvyšší soutěži mužů probojovaly se do semifinále Extraligy žen nejlepší čtyři kluby po základní části. Potvrdily dlouhodobou výkonnost a už dnes se dva z nich vydají do dalších bojů o mistrovský titul.

Jako první odstartuje série mezi SKST Stavoimpex Hodonín A, který je stále posledním českým mistrem (ze sezony 2018/2019), a SK Dobré. Souboj druhého se třetím celkem tabulky má poměrně jasného favorita. Hodonín v letošní sezoně startoval v Lize mistryň i Evropském poháru a v základní části své soupeřky porazil 6:1. Dvě zahraniční opory Natálii Partykovou a Solomiyu Brateykovou doplňují Markéta Ševčíková a Linda Záděrová. Nejsilnější zbraní družstva je veliká vyrovnanost a také možnost poslat do hry obranářku Ševčíkovou.

Naproti tomu SK Dobré má strategii postavenu na jasné jedničce týmu, kterou je Zdena Blašková. V letošní sezoně prohrála jen tři dvouhry a její aktuální forma je základem úspěchu fialek. Ani její stoprocentní bilance v utkání však pochopitelně nemůže zajistit úspěch. Proto ji musí podpořit jedna z trojice Konstantina Paridiová, Daniela Vitovcová a Dagmar Ilievová.

Svého favorita má i druhá semifinálová série, která začne o den později v sobotu. Vítěze základní části MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP vyzve čtvrtým tabulky TJ Ostrava KST. Jejich vzájemný duel v základní části skončil výhrou 6:3 Břeclavi. Trojice Karin Adámková, Dana Čechová a Aneta Širučková se ve čtvrtfinále hodně nadřela s druhým ostravským týmem trenérky Marie Hrachové, ale nakonec se radovala z postupu.

Bude muset být v maximálním střehu, protože nyní ji čeká družstvo, které má podobnou herní strategii jako SK Dobré. Skvělá Tamara Tomanová je schopna sama zařídit tři body a pak jen potřebuje, aby zbylé dva vybojovaly její spoluhráčky Ema Labošová, Monika Vybíralová nebo Jana Vašendová. V boji o postup do finále nic nemožného.

Obě série se hrají na dvě vítězná utkání a postupující finalisty budeme znát nejpozději v neděli 23. května.

 

Extraliga žen, play off 2020/2021

Program semifinále

Pátek, 14. května (1. utkání série)

SKST Stavoimpex Hodonín A – SK Dobré (18 hodin)

Sobota, 15. května (1. utkání série)

MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP – TJ Ostrava KST (15)

Pátek, 21. května (2. utkání série)

TJ Ostrava KST – MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP (16)

SK Dobré – SKST Stavoimpex Hodonín A (18)

Neděle, 23. května (případná 3. utkání série)

MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP – TJ Ostrava KST (18)

SKST Stavoimpex Hodonín A – SK Dobré (18)

Kompletní informace o Extralize žen nejdete ZDE