K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Do Hodonína se sjíždí juniorská světová elita


Na Czech Junior & Cadet Open bude startovat 41 českých hráčů a hráček

Opět po roce se na jih Moravy sjedou mladí hráči a hráčky z celého světa a budou bojovat o poháry a medaile na Czech Junior & Cadet Open. Tradiční turnaj i letos ozdobí hvězdy světového mládežnického stolního tenisu.

V kategorii juniorů bude startovat například světová čtyřka Pang Yew En Koen ze Singapuru, třetí nejlepší Evropan této kategorie Samuel Kulczycki z Polska nebo Rus Maksim Grebnev. V juniorkách pak světová pětka Anna Wegrzynová, šestka Tania Plaianová z Rumunska a také sedmička Jamila Laurentiová. Podobné je to ostatně také v kategorii kadetů a kadetek, kde nejvýše nasazenými jsou světová pětka Japonec Sura Matsushima a Rumunka Elena Zahariová, která je dokonce na žebříčku třetí.

V této silné konkurenci se o co nejlepší výsledky budou snažit nejlepší čeští hráči a hráčky obou věkových kategorií. Nebudou chybět Zdena Blašková, Šimon Bělík (ten je ve čtyřhře kadetů společně s Maďarem Erikem Huzsvarem dokonce první nasazený), Helena Sommerová a další. Adepti na místa v týmech pro červencové juniorské mistrovství Evropy v Ostravě to nebudou mít vůbec jednoduché, ovšem to je v posledních dvou letech zcela běžné. Do Hodonína se sice nepřihlásila výprava Číny, ale mezi více než 350 účastníky nechybí Japonci, Singapurci, Rumuni či Rusové.

Turnaj se hraje v tradičním modelu, ve středu a ve čtvrtek proběhnou soutěže jednotlivců juniorských kategorií, v pátek odstartují soutěže družstev a o víkendu program zakončí soutěže kadetů a kadetek.

 

2019 ITTF Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open

Nominace českých hráčů a hráček

Junioři:

Tomáš Martinko, František Onderka, Radim Bako, Radek Skála, Adam Štalzer, Michal Blinka, Matěj Stach, Vojtěch Mynář, Filip Vybíral, Jan Mokrejš, Radim Morávek, Filip Černota (náhradník za zraněného Jana Valentu)

Juniorky:

Zdena Blašková, Gabriela Štěpánová, Linda Záděrová, Tereza Pytlíková, Kristýna Pěnkavová, Klára Hrabicová, Tereza Jirásková, Anna Klempererová, Jana Vašendová.

Kadeti:

Šimon Bělík, Ondřej Květon, Bořek Otáhal, Filip Vondráček, Jan Pisár, Filip Karel, Daniel Košťál, Vít Kadlec, Štěpán Brhel, Martin Šíp, Matyáš Lebeda, Martin Skotnica.

Kadetky:

Helena Sommerová, Tereza Bártová, Nela Hanáková., Barbora Březinová, Patricie Segetová, Monika Pařízková, Kateřina Pisárová, Adéla Sazimová.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE