K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Do semifinále play off jsou Ostrava a Cheb


Drama na severu Moravy rozhodly dva body Jakuba Kleprlíka a zkušenosti Olivarese

Po šesti dnech čtvrtfinále play off Extraligy mužů známe všechny čtyři semifinalisty. K týmům HB Ostrov a KT Praha se do bojů o titul přidají TTC Enfireex Ostrava a SKST Cheb. Rozhodly o tom třetí duely, v nichž favorité využili domácí prostředí.

Výrazně vyrovnanější byl souboj v Ostravě, kde domácí TTC Enfireex Ostrava svedl další bitvu o každý míček s Charvátem Havířov. Už v základní části jeden jejich vzájemný duel skončil 3:2, v pátek to bylo podruhé a nyní už potřetí. Šťastnější byli tentokrát domácí, kteří se nakonec radovali z postupu.

Hostující kouč Kamil Koutný zamíchal sestavou a vsadil vše na jednu kartu. Posunul zkušeného Petra Davida na trojku a „nahoře“ nechal hrát Ondřeje Bajgera a Jana Valentu. Až do čtvrté dvouhry jeho plán vycházel do puntíku. Jakub Kleprlík porazil Valentu, pak Bajger vyrovnal po výhře nad Felipe Olivaresem a Petr David poslal hosty do vedení výhrou nad Filipem Delinčákem.

Teprve až pak dostala taktika havířovského trenéra trhlinu. V souboji jedniček totiž Jakub Kleprlík psychicky zvládl situaci a porazil Ondřeje Bajgera 3:0 na sety. Vyrovnal stav utkání s umožnil Olivaresovi bojovat s Valentou o rozhodující bod. „Já mám takové zápasy rád. Hrálo se o všechno, kdybych prohrál, tak končíme. Tohle byla skvělá motivace, takže jsem ze sebe dostal maximum. První zápas s Honzou Valentou jsem si musel dát pozor, nic nepodcenit a nevypustil jsem ani míček. Nakonec v utkání rozhodlo, že jsme byli vyrovnanější. Soupeř spoléhal na dva body od Ondry Bajgera a jeden od Petra Davida. My jsme to ale zvládli, postoupili jsme do semifinále a teď můžeme začít přemýšlet o tom, co nás čeká dál,“ řekl po utkání Jakub Kleprlík.

V rozhodujícím zápase celé série vedl Felipe Olivares nad Janem Valentou 2:0 na sety, pak sice trochu zvolnil a havířovský mladík se nadechoval k protiútoku. Jenže víc, než jeden set Valenta nezískal. Ostrava vyhrála 3:2 a postoupila do semifinále. „Už před utkáním jsem říkal, že kdo vyhraje čtvrtou dvouhru, pošle svůj tým do semifinále. Zkrátka, která jednička udělá dva body, toho tým vyhraje. Když porazil Kuba Kleprlík Ondru Bajgera, věděl jsem, že vyhrajeme. Byla to velmi vyrovnaná série, ostatně, vyrovnané byly i naše souboje v základní části, a já musím všechny kluky pochválit za to, že to zvládli a jdeme dál,“ řekl trenér Ostravy Tomáš Demek.

Nervózní nebyl ani ve chvíli, kdy za stavu 2:2 začal Jan Valenta dotahovat náskok Chilana Olivarese. „Honza hrál play off poprvé a Pipe Olivares je přece jen v tomto směru zkušenější. Proto jsem mu věřil.“

Druhé čtvrtfinále mezi Chebem a Hradcem Králové se zpočátku vyvíjelo podle vysněného scénáře pro domácí. Ti potřebovali, aby k předpokládaným dvěma bodům Antonína Gavlase přidal některý z jeho spoluhráčů další jeden. Stalo se to hned ve druhé dvouhře, když v té první po boji poslal domácí do vedení právě Gavlas.

David Štěpánek předvedl, jaký je bojovník. Otočil nepříznivý vývoj zápasu, když prohrával 0:2 na sety a 5:9 ve třetím. Využil v pětisetové bitvě čtvrtý mečbol a porazil hostující jedničku Jakuba Crhu. „Rád bych vyhrál i jinak než po takové bitvě, protože mě to stojí moc sil. Byla to klika, ale ani za nepříznivého stavu ve třetím setu jsem to nevzdal. Dokud to není jedenáct, není ještě konec. My jsme si před utkáním řekli, že chceme postoupit, že do toho dáme všechno a snad se to povede,“ komentoval veledůležitý bod těsně po svém zápase David Štěpánek.

Fanoušky u televizních obrazovek pak možná trochu zaskočil domácí Šimon Jadrný, který se bez velkého strachu pustil do boje s bývalým reprezentantem Markem Kláskem. Svedl s ním třetí pětisetovou bitvu večera, a nakonec se radoval z vítězství. Vůbec prvního v letošním ročníku. Sklidil za to pochopitelně slova chvály od svého kouče. „Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit, protože se to mohlo vyvíjet úplně opačně. Kluci ukázali mentální sílu, i ti mladší. V sezoně třeba nehráli úplně optimálně, ale teď Šimon Jadrný porazil Marka Kláska, což je vynikající výsledek. Postoupili jsme mezi čtyři nejlepší týmy, čeká nás KT Praha, což bude úplně jiný soupeř. Budeme se snažit právě zejména naše mladé hráče připravit co nejlépe a uvidíme, jak se nám to podaří,“ řekl k výkonu svého týmu trenér Chebu Petr Gavlas.

Semifinále play off Extraligy mužů začíná 20. dubna utkáním HB Ostrov – TTC Enfireex Ostrava. O den později se rozběhne i druhá série mezi KT Praha a SKST Cheb. Opět se bude hrát na dvě vítězná utkání.

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledky čtvrtfinále

TTC Enfireex OSTRAVA – SKST Charvát Havířov 3:2

Jakub KLEPRLÍK – Jan VALENTA 3:0 (5,6,7), Felipe OLIVARES – Ondřej BAJGER 1:3 (-7,-9,17,-10), Filip DELINČÁK – Petr DAVID 0:3 (-8,-3,-10), Jakub KLEPRLÍK – Ondřej BAJGER 3:0 (9,8,5), Felipe OLIVARES – Jan VALENTA 3:1 (8,3,-9,11). Konečný stav série: 2:1.

SKST Cheb – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 3:0

Antonín GAVLAS ml. – Vlastimil BUBEN 3:2 (-7,6,8,-11,5), David ŠTĚPÁNEK – Jakub CRHA 3:2 (-7,-6,10,9,10), Šimon JADRNÝ – Marek KLÁSEK 3:2 (5,-11,-11,9,8,3). Konečný stav série: 2:1.

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE