K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Do Síně slávy České trenérské akademie byl uveden Zdeněk Šváb


Bývalý dlouholetý úspěšný trenér rozšířil Síň slávy na 76 osobností

Šéftrenér judistické reprezentace a současně Krpálkův osobní kouč Petr Lacina zvítězil v anketě Trenér roku 2019. V kolektivních sportech zvolila Česká trenérská akademie, složka Českého olympijského výboru, vítězem Izraelce Ronena Ginzburga, který dokázal s národním týmem basketbalistů vybojovat historické šesté místo na mistrovství světa v Číně.

Na večeru UNIQA Trenér roku 2019 také vstoupilo do Síně slávy ČTA šest osobností, mezi nimi také úspěšný trenér Zdeněk Šváb. Odchovanec Slovanu Staré Brno trénoval nejen českou reprezentaci žen, ale také si v letech 1996-1999 vyzkoušel angažmá u lucemburského ženského týmu v čele s legendární Ni Xia Lian. Byl rovněž předsedou ČAST (2000 – 2004) a jeho jméno pochopitelně nechybí ani mezi členy české sekce Swaythling Clubu International.

Společně s ním bylo do Síně slávy uvedeno dalších pět trenérských osobnosti, a to fotbalový kouč Ladislav Škorpil, gymnastický trenér Stanislav Vyzina, trenérka moderní gymnastiky Zdeňka Schinzelová, badmintonový hráč a trenér Petr Lacina a také Jiří Zídek starší, výjimečný basketbalista a kouč. V už osmileté historii ankety bylo do Síně slávy uvedeno 76 trenérských osobností z 28 různých sportů.

Více na stránkách: treneri.olympics.cz