K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dobojováno. Ve Frýdlantu n. O. skončil domácí šampionát


Mistrem republiky ve dvouhře mužů se stal Antonín Gavlas. Mezi ženami byla nejlepší Hana Matelová

Novými mistry České republiky ve dvouhře se stali Antonín Gavlas a Hana Matelová. Ve Frýdlantu nad Ostravicí vybojovaly zlato také deblové páry Hana Matelová, Kateřina Tomanovská ve čtyřhře žen, Martin Koblížek s Davidem Palkovským ve čtyřhře mužů a Tomáš Tregler s Danou Čechovou v mixu.

Nedělní blok semifinálových zápasů začal s bezmála hodinovým zpožděním, způsobeným výpadkem proudu v celé oblasti pod Beskydami. Hráči i hráčky se ovšem stačili velmi rychle adaptovat na nový časový harmonogram, takže si diváci přišli na své. Semifinálové zápasy rozhodly o tom, že zatímco ve dvouhře žen do finále postoupily dvě nejvýše nasazené hráčky Hana Matelová s Danou Čechovou, ve dvouhře mužů si o titul zahráli oddílové kolegové z Františkových Lázní Antonín Gavlas s Františkem Plačkem.

Do finále smíšené čtyřhry se podíval paralympijský vítěz ze Sydney Ivan Karabec, který společně s Karin Adámkovou vyřadili krajánky Petra Davida s Kateřinou Čechovou. Naopak dvojice „hrajících trenérů“ Marek Klásek s Markem Čihákem se musela sklonit před uměním o mnoho let mladšího páru Martin Koblížek, David Palkovský.

Finálový blok zahájili deblisté. Tomáš Tregler s Danou Čechovou nedali svým soupeřům žádnou šanci, věčně usměvavý Ivan Karabec i tak chodil po hale jako vítěz. Usmívala se však i Dana Čechová, pro níž to byl první titul ve smíšené čtyřhře. „Hrálo se mi s Tomášem super. On mě nadchnul vlastně hned od prvního zápasu, kdy naznačil, že chce turnaj opravdu hrát a třeba i vyhrát. Hecoval se od prvních míčků a svojí euforií stáhl i mne. Finále ale nebylo nejtěžší. Mnohem víc sil nás stálo porazit Petra Kauckého s Hankou Matelovou v boji o medaile.“

Ve finále čtyřhry žen si opět velmi snadno poradily Hana Matelová s Kateřinou Tomanovskou s párem Simona Ertlová, Kristýna Mikulcová. Vítězství 3:0 komentovala Kateřina Tomanovská velmi jednoduše: „Jsem nadšená,“ usmívala se s medailí na krku. „Je to moje první zlato na seniorském šampionátu. Jsem ráda, že jsem si mohla zahrát s tak vynikající deblistkou, jakou je Hanka Matelová. Ona sama mě oslovila, protože je zvyklá hrát čtyřhru s levorukou spoluhráčkou. Moc si toho vážím, že si vybrala zrovna mne.“

To mužský pár Martin Koblížek, David Palkovský problém se sehráváním vůbec neměl. Spolu hráli na šampionátu už vloni a postoupili mezi osm. Letos dosáhli až na vrchol, když porazili ve finále Jakuba Seiberta s Janem Valentou 3:1. „Být mistrem republiky je vždycky obrovský úspěch. A je jedno, v jaké je to kategorii. Pokaždé musíte porazit několik soupeřů, můžete ani jednou prohrát. Takže v tomto směru je to super výsledek,“ hlásil David Palkovský, kterému dal jeho spoluhráč po zápase slovo. „Ale debl máme rádi a myslím, že ho v play off extraligy využijeme. Asi nejtěžší zápas tady na turnaji jsme odehráli mezi osmi, když jsme porazili Jakuba Crhu s Martinem Pavlicou.“

Hodně vyrovnanou podívanou slibovalo finále dvouhry žen mezi obhájkyní titulu Danou Čechovou a Hanou Matelovou. Nasazená jednička před několika dny zaznamenala skvělý výsledek v katarském Dauhá na turnaji světového okruhu a také ve Frýdlantu nad Ostravicí svoji formu potvrdila. „Jsem teď na vítězné vlně a jsem ráda, že si ze šampionátu odvážím dvě zlaté medaile. Porazila jsem Renátu Štrbíkovou v semifinále a pak i Danu Čechovou, takže si myslím, že titul ve dvouhře je naprosto zasloužený. Jsem opravdu moc spokojená s předvedenou hrou a obrovskou radost z třetího titulu,“ přiznala po vítězství 4:2 Hana Matelová.

Závěr šampionátu přinesl pikantní souboj dvou oddílových kolegů, kteří rozhodně před turnajem nepatřili do okruhu širších favoritů. František Plaček byl nasazen jako 13. hráč, Antonín Gavlas dokonce jako 16. Ale byl to právě zkušenější Gavlas, který svého kolegu porazil 4:0 a radoval se z prvního titulu mistra republiky ve dvouhře. „Byla to neuvěřitelná jízda. Už jsem toho zažil hodně, takže jsem v průběhu turnaje příliš neřešil, kdo je ještě ve hře a kdo už vypadl. Snažil jsem se soustředit na sebe, což se mi nakonec opravdu vyplatilo. Měl jsem obrovský respekt v semifinále z Tomáše Treglera, protože on hraje proti levákům velmi dobře a párkrát jsem s ním v poslední době prohrál. Ale vyšlo to a já jsem byl ve finále,“ rozdával úsměvy s pohárem v ruce. „Byl jsem herně i takticky v pohodě, hlavně ve finále. Tohle taky nebyl jednoduchý zápas, ale snažil jsem se k němu přistupovat jako ke každému jinému. Byť stál na druhé straně stolu oddílový kolega Franta Plaček. Mám obrovskou radost z vítězství, které stavím na stejnou úroveň jako postup mezi šestnáct nejlepších na evropském šampionátu před deseti lety. Byla to z velké části také zásluha dobré psychické pohody, protože před měsícem jsem se stal otcem. Moje nová rodina mi dává herní pohodu a já bych za to chtěl moc poděkovat své přítelkyni,“ dodal Antonín Gavlas.

 

JKD SPED mistrovství České republiky ve stolním tenisu, 2017

 

Dvouhra mužů, semifinále: František PLAČEK (TTC Františkovy Lázně) – Pavel ŠIRUČEK (KST ENERGA-MANEKIN Toruń) 4:1 (8,8,-7,6,10), Antonín GAVLAS (TTC Františkovy Lázně) – Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016) 4:2 (4,12,-5,7,-8,7), finále: Antonín GAVLAS – František PLAČEK 4:0 (5,7,5,6).

Dvouhra žen, semifinále: Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) – Renáta ŠTRBÍKOVÁ (SKST Hodonín) 4:2 (8,-9,6,12,-2,5), Dana ČECHOVÁ – Simona ERTLOVÁ (obě MK Řeznovice) 4:3 (4,-8,-12,5,10,-8,6), finále: Hana MATELOVÁ – Dana ČECHOVÁ 4:2 (7,5,-7,15,-8,7).

Čtyřhra mužů, semifinále: Martin KOBLÍŽEK, David PALKOVSKÝ (DTJ Hradec Králové) – Marek ČIHŚK (SKST Baník Havířov), Marek KLAŚEK (TSV Bad Königshofen) 3:0 (8,7,8), Jakub SEIBERT (SKST Liberec), Jan VALENTA (TSM Kladno) – Michal BENEŠ, Vojtěch ROZÍNEK (SKST Baník Havířov) 3:0 (4,9,6), finále: Martin KOBLÍŽEK, David PALKOVSKÝ – Jakub SEIBERT, Jan VALENTA 3:1 (10,-8,8,7).

Čtyřhra žen, semifinále: Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim), Kateřina TOMANOVSKÁ (Le Chesnay 78 AS) – Karin ADÁMKOVÁ, Aneta KUČEROVÁ (MSK Břeclav) 3:1 (9,-10,9,3), Simona ERTLOVÁ, Kristýna MIKULCOVÁ (MK Řeznovice) – Markéta ŠEVČÍKOVÁ (SKST Hodonín) – Stanislava SLEZÁKOVÁ (KST Hluk) 3:2 (10,4,-5,-11,7), finále: Hana MATELOVÁ, Kateřina TOMANOVSKÁ – Simona ERTLOVÁ, Kristýna MIKULCOVÁ 3:0 (5,4,12).

Smíšená čtyřhra, semifinále: Tomáš TREGLER (TTC Ostrava 2016), Dana ČECHOVÁ (MK Řeznovice) – Ondřej BAJGER (SF SKK EL Niňo Praha), Tamara TOMANOVÁ (Kieler TTK Grün-Weiß) 3:1 (-9,7,10,7), Ivan KARABEC (SKST Baník Havířov), Karin ADÁMKOVÁ (MSK Břeclav) – Petr DAVID (TV 1879 Hilpolstein), Kateřina ČECHOVÁ (Hannover 96) 3:2 (-4,6,13,-3,7), finále: Tomáš TREGLER, Dana ČECHOVÁ – Ivan KARABEC, Karin ADÁMKOVÁ 3:0 (8,10,8).

Další informace o MČR ve stolním tenisu najdete na: https://www.ping-pong.cz/mistrovstvi/mistrovstvi-cr-muzu-zen-2/