K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dopoledne to byla rozcvička, teď už půjde do tuhého


Lubomír Jančařík zahájil světovou olympijskou kvalifikaci v Dauhá vítězně

Po dvou turnajích WTT v hale Lusail Multipurpose Hall a nepříjemně černému layoutu, se řada hráčů a hráček v katarském Dauhá přemístila do Ali Bin Hamad Al Attiyah Areny na světovou olympijskou kvalifikaci jednotlivců. Hraje se sice opět na černých stolech, ovšem podlaha má tradiční červenou plochu a tribuny jsou kolem stolů normálně otevřené. Byť samozřejmě bez diváků.

Čtyřdenní kvalifikace posune čtyři muže a pět žen na olympijský turnaj do Tokia a mezi uchazeči o letenky je také kvarteto českých hráčů a hráček. Tři z nich zasáhli do bojů už v dopoledním programu a díky příznivému losu se dá říct, že si dobře zatrénovali.

Lubomír Jančařík neměl s Keňanem Brianem Mutuou sebemenší problémy. Kuriózně sice prohrával v prvním setu 0:3, jenže pak přeřadil na normální rychlost a zvítězil hladce 4:0. Podobně si vedla také Hana Matelová. V ženské dvouhře měly první kolo volné jen čtyři nejvýše nasazené hráčky. Česká reprezentantka je nasazená šestka, takže ji první kolo neminulo. Markhabo Magdievovou z Uzbekistánu vyřadila 4:0. Stejně tak exotickou soupeřku měla Karin Adámková. Vítězstvím 4:0 nad domácí Katařankou Mahou Faramarziovou uzavřela dopolední účinkování českých barev na turnaji.

Česká ženská jednička po výhře nad Magdievovou shrnula za všechny tento typ zápasů: „Je to trochu nepříjemné. Vůbec soupeřku neznám, nikdy jsem ji neviděla a ani netuším, jakým hraje stylem. Ta moje měla konkrétně na obou stranách sendvič, což bylo trochu atypické. Ono je ale důležité si pohlídat svoji hru, udržet koncentraci a on se ten rozdíl postupně projeví. Takový soupeř by mě neměl čím překvapit. Takže jsem byla za los ráda a teď už nás všechny čekají výrazně těžší zápasy,“ řekla Hana Matelová.

Ve dvouhře mužů čeká Lubomíra Jančaříka kazašský reprezentant Kirill Gerasimenko, Pavel Širuček vstoupí jako nasazený do turnaje soubojem s Bělorusem Alexandrem Khaninem, Hana Matelová změří síly s Francouzkou Prithikou Pavadeovou a Karin Adámkovou čeká Ruska Jana Noskovová.

 

Světová olympijská kvalifikace, Dauhá

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 1. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Brian Mutua (Keňa) 4:0 (4,3,7,1).

Dvouhra žen, 1. kolo: Karin ADÁMKOVÁ – Maha Faramarziová (Katar) 4:0 (4,4,1,4), Hana MATELOVÁ – Markhabo Magdievová (Uzb.) 4:0 (2,8,7,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ČAST