K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Doufám v co nejlepší výsledky, říká navrátilec do Extraligy Patrik Klos


Patrik Klos je dalším z mladých talentovaných hráčů, který okusil chuť zahraničního stolního tenisu. Před dvěma roky působil střídavě v Extralize a 1. lize a pak se rozhodl pro razantní krok – odchod do německého klubu SV Union Velbert. Zde odehrál dvě sezóny, ale koronavirus mu zhatil šanci na další pokračování. Rozhodl se tedy pro návrat do rodné vlasti a zvolil staronový klub v extralize – SKST Stavoimpex Hodonín.

Patriku, proč jste se rozhodl odejít z České republiky do Německa?
Rozhodl jsem se odejít z Ostravy, protože jsem chtěl zkusit i zahraničí, změnu soutěže a vlastně úplně všeho. V Česku už mi to přišlo trochu jako stereotyp, i když jsem hrál dvě různé soutěže najednou. Nakonec jsem tam strávil dva roky.

V jakém klubu jste působil a jakou soutěž jste hrál?
Hrál jsem za klub SV Union Velbert. První rok jsem hrál Ober ligu, což je 5. Bundesliga a zároveň i 3. Bundesligu a tento rok už jsem působil jen ve 3. Bundeslize.

Jak jste to měl s trénováním? Žil a trénoval jste v Německu, nebo stále v České republice?
Já jsem stále trénoval v Ostravě. Do Německa jsem se nepřestěhoval, hrál jsem tam pouze zápasy. Můj klub byl vzdálen zhruba 1000 km, ale létal jsem tam, takže to nebylo nejhorší.

Byl jste tam spokojen?
Já jsem byl moc spokojen a upřímně doufám, že i oni se mnou, i když tato druhá sezona nebyla tak dobrá jako první. Rozhodně to ale splnilo všechna moje očekávání – jiná liga, jiní hráči, jiný systém a také jiná atmosféra.

Co tedy bylo důvodem, že jste se rozhodl vrátit pro sezónu 2020/21 do nejvyšší české soutěže?
Důvodem mého návratu byl bohužel koronavirus. Byl jsem domluven na další sezónu, ale náš šéf mi vypověděl smlouvu, takže jsem si musel začít hledat něco v České republice. Rozhodl jsem se pro tuzemskou soutěž i z důvodů momentální situace v Německu.

Můžeme prozradit, že budete působit v Hodoníně. Byla to jediná varianta?
Nebyla jediná, protože jsem měl nabídky i z jiných klubů a rozhodoval jsem se. Nakonec ale volba padla právě na Hodonín.

Neuvažoval jste o návratu do TJ Ostrava KST?
Upřímně řečeno vlastně ani ne, protože jsem měl zprávy, že všichni kluci budou chtít zůstat a nikam se nechystají, takže Ostrava hráče nesháněla.

Jaké jsou vaše cíle do nadcházejícího roku?
Těžko říct, protože Extraliga je velmi těžká soutěž a navíc s nadcházejícím systémem se může stát cokoliv. Budu doufat v co nejlepší osobní výsledky a samozřejmě v to, že se s týmem umístíme na co nejlepším místě.

 

Související novinky

Všechny novinky