K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Drama v Havlíčkově Brodu a Hradci Králové


Dmitrij Prokopcov sice prohrál proti Ostravě jednu dvouhru, ale pak vybojoval důležitý bod

Poslední doposud neporažený tým v Extralize mužů měl namále v utkání 12. kola. Hráči HB Ostrov porazili TJ Ostrava KST až po dramatické bitvě 3:2 a jsou v čele tabulky. Nebylo to však jediné drama pátečního večera.

Rozhodně v něm však bylo nejvíc emocí. Ambiciózní klub od začátku sezony neskrývá přání vybojovat mistrovský titul a velmi silný kádr tomu napovídá. Stačí však, když se jedné z opor nedaří a překvapení je na spadnutí. Úvodní dvouhru utkání nečekaně prohrál Dmitrij Prokopcov s Tomášem Martinkem a domácí museli dohánět ztrátu. Vyrovnat se podařilo Tomáši Treglerovi, jenže pak ve třetí dvouhře šli hosté opět do vedení, když Adam Štalzer porazil Radka Skálu. Zkušená dvojice Prokopcov s Treglerem tak musela zachraňovat. Povedlo se. Prokopcov vybojoval koncovku pátého setu s Františkem Onderkou a vyrovnal. Pak sice Tregler s Tomášem Martinkem ztratil úvodní set, v tom druhém však skvěle hrajícího hráče Ostravy v koncovce porazil. Od té chvíle získal větší jistotu a sebevědomí a nakonec vyhrál 3:1 na sety. Hosté si ovšem za předvedenou hru zaslouží velikou pochvalu.

Mimořádné drama viděli také fanoušci na streamu z Hradce Králové. Sokol bez Jakuba Crhy v sestavě totiž prohrával s Libercem už 0:2, jenže pak Jan Mokrejš přehrál Davida Průšu a zavelel k obratu. Ten pak dokonali jeho spoluhráči Vlastimil Buben a Marek Klásek.

Naopak s velkým přehledem porazili hráči KT Praha v městském derby hráče El Niňa. Trojice Tomáš Pavelka, Martin Olejník a Martin Koblížek ztratila v utkání jen tři sety.

Překvapení se zrodilo v Havířově. Domácí tým v letošní sezoně s Chebem už jednou hrál. Podlehl 1:3 a ani tentokrát nebyl v roli favorita. Vždyť v týmu hostů byl opět na jedničce připraven Antonín Gavlas, jehož dosavadní extraligová bilance devíti vítězství a žádné porážky budila respekt. Žádná série však netrvá věčně a bývalý reprezentant a mistr republiky narazil na skvěle hrajícího Ondřeje Bajgera. V úvodní dvouhře zařídil první bod domácích Petr David a pak přišla velká chvíle jeho spoluhráče. Vyhrál první set, pak sice dva prohrál, ale dokázal zabojovat a nakonec se radoval z vítězství. Třetí bod přidal Jan Valenta, který prolomil řadu smolných prohraných zápasů a tentokrát bodoval.

Nejvyšší soutěž pokračuje o víkendu 8. kolem, jehož předehrávku mezi Havířovem a Libercem mohli fanoušci sledovat v televizním utkání ve čtvrtek.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Výsledky utkání 12. kola

Sokol PP Hradec Králové 2 – SKST Liberec 3:2

Vlastimil BUBEN – Michal BLINKA 1:3 (9,-8,-9,-11), Marek KLÁSEK – Jakub SEIBERT 1:3 (-9,5,-11,-4), Jan MOKREJŠ – David PRŮŠA 3:0 (5,9,9), Vlastimil BUBEN – Jakub SEIBERT 3:2 (-11,8,7,-7,9), Marek KLÁSEK – Michal BLINKA 3:0 (5,7,6).

SF SKK El Niňo Praha – KT Praha 0:3

Jakub ZELINKA – Tomáš PAVELKA 1:3 (-9,-6,5,-7), Vojtěch ROZÍNEK – Martin OLEJNÍK 1:3 (-4,10,-9,-3), Matěj STACH – Martin KOBLÍŽEK 1:3 (-7,6,-3,-6).

HB Ostrov – TJ Ostrava KST 3:2

Dmitrij PROKOPCOV – Tomáš MARTINKO 2:3 (6,7,-9,-16,-7), Tomáš TREGLER – František ONDERKA 3:0 (10,4,10), Radek SKÁLA – Adam ŠTALZER 0:3 (-9,-8,-9), Dmitrij PROKOPCOV – František ONDERKA 3:2 (9,-10,8,-5,9), Tomáš TREGLER – Tomáš MARTINKO 3:1 (-8,11,3,4).

SKST Charvát Havířov – SKST Cheb 3:0

Petr DAVID – David ŠTĚPÁNEK 3:1 (7,8,-9,10), Ondřej BAJGER – Antonín GAVLAS ml. 3:2 (4,-7,-8,7,8), Jan VALENTA – Jakub SLAPNIČKA 3:1 (-7,3,6,6).

Další program utkání 8. kola

Sobota, 16. ledna

Sokol PP Hradec Králové 2 – HB Ostrov (16)

KT Praha – TJ Ostrava KST (16)

Neděle, 17. ledna

TTC Enfireex Ostrava – SKST Cheb (16)

SKST Stavoimpex Hodonín – SF SKK El Niňo Praha (odloženo)

 Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE