K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Drama v Liberci rozhodl bojovným výkonem Jakub Seibert


Severočeši se díky výhře nad Hradcem Králové posunuli do elitní osmičky

Souboj dvou týmů, které byly na hranici postupu do play off, byl šlágrem 9. kola Extraligy mužů. Před kamerami stanice ArenaSport TV proti sobě nastoupili hráči Liberce a Hradce Králové. Z vítězství se nakonec radovali domácí, když vyhráli díky dvěma bodům Mohameda Shoumana a jednomu Jakuba Seiberta 3:2.

Hosté z východu Čech přitom už vedli 2:1, Jakub Crha porazil Jakuba Seiberta a Marek Klásek následně Michala Blinku. Závěr ale patřil domácím. Egypťan Mohamed Shouman v souboji jedniček zařídil proti Crhovi veledůležitý bod. „Bylo to dost nervózní, protože jsem věděl, že musím vyhrát. Začátek zápasu byl v pořádku, ale soupeř pak totálně změnil taktiku a získal set. Jsem ale rád, že se mi nakonec povedlo zvítězit,“ říkal po vítězném souboji Shouman.

Rozhodující pátý bod pak vybojoval Jakub Seibert, když po velmi bojovném a emotivním výkonu porazil Vlastimila Bubna 3:0 na sety. „První zápas jsem byl rozklepaný, vůbec nevím proč. Jednoduše, Kuba mě rozstřílel úplně na hadry. Ve druhé dvouhře jsem si řekl, že do toho dám úplně všechno. Naštěstí Vlasta nehrál v úplně ideální formě, takže to vyšlo,“ hodnotil své vystoupení Jakub Seibert.

Liberečtí zaznamenali třetí výhru v soutěži a v tabulce se posunuli mezi elitní osmičku. Ve druhém utkání 9. kola porazil bez větších problémů favorizovaný Cheb soupeře z Hodonína. Ten zůstává v tabulce poslední, když prohrál také středeční dohrávku 7. kola proti pražskému El Niňu.

 

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledky utkání 9. kola

SKST Cheb – SKST PLUS Hodonín 3:0

Stanislav KUČERA – David ŠTĚPÁNEK 3:0 (8,12,6), Antonín GAVLAS ml. – Oleksandr TYMOFĚJEV 3:2 (-8,6,10,-9,2), David REITŠPIES – Michal KADLČEK 3:1 (8,6,-9,6).

SKST Liberec – TJ Sokol PP Hradec Králové 3:2

Mohamed SHOUMAN – Vlastimil BUBEN 3:1 (-9,7,8,8), Jakub SEIBERT – Jakub CRHA 0:3 (-7,-3,-5), Michal BLINKA – Marek KLÁSEK 1:3 (-10,-8,9,-5), Mohamed SHOUMAN – Jakub CRHA 3:1 (9,6,-4,9), Jakub SEIBERT – Vlastimil BUBEN 3:0 (8,9,7).

Další program 9. kola

Pátek, 26. listopadu

KT Praha – TTC Ostrava 2016 (18)

Pátek, 3. prosince

TJ Ostrava KST – HB Ostrov H. Brod (18)

Výsledek dohrávky 7. kola

SF SKK El Niňo Praha – SKST PLUS Hodonín 3:0

Jiří VRÁBLÍK – David ŠTĚPÁNEK 3:0 (3,3,3), František ONDERKA – Oleksandr TYMOFĚJEV 3:1 (-9,4,6,5), Petr KAUCKÝ – Miroslav ZAJÍC 3:0 (8,4,10).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE