K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Druhý ročník Světového festivalu minipingpongu se účastníkům líbil


Jiří Skalický porazil ve finále hlavního turnaje Františka Chaloupku

V Ostravě-Porubě se uskutečnil druhý ročník Světového festivalu minipingpongu, který přilákal do RT TORAX areny více než sto účastníků. Vítězem hlavního turnaje jednotlivců se stal Jiří Skalický, který ve finále porazil Františka Chaloupku.

„Moc jsem se na turnaj těšil, protože vloni jsem mezi osmi nejlepšími prohrál s Petrem Korbelem. To byl opravdu hodně silný soupeř. Bylo to letos dost náročné, protože těch zápasů jsme odehráli opravdu hodně. Mrzí mě z nich jen jeden – v turnaji o přeborníka města Ostravy jsem prohrál s Frantou Chaloupkou, ale teď jsem mu to ve finále hlavního turnaje vrátil,“ usmíval se spokojený vítěz druhého ročníku Jiří Skalický, jinak hráč třetiligového Vratimova.

Součástí festivalu byl turnaj o přeborníka města Ostravy, kterého se mohli zúčastnit pouze registrovaní hráči z ostravských klubů. Přestože na turnaji startovali například extraligoví stolní tenisté Ostravy, stal se jeho vítězem František Chaloupka ze Staré Bělé, která hraje krajskou soutěž. „Konkurence na turnaji byla docela velká a zápasy těžké. Ale byla tu příjemná atmosféra, takže jsem moc rád, že se mi tento turnaj podařilo vyhrát. Bylo to ovšem náročné, protože na malé stoly se hráč musí nejdříve přizpůsobit a pak se hodně soustředit. Spousta míčků se zdá být velmi lehká, ale jakmile se nesoustředíte a zahrajete něco zbrkle, bod získá soupeř,“ zhodnotil turnaj Chaloupka.

Organizátoři nezapomněli ani na nejmenší účastníky, takže si mezi sebou mohly zasoutěžit děti do deseti let. Turnaj vyhrál Daniel Zeman. Oblíbenou součástí festivalu byl také turnaj ve čtyřhře, kterého se zúčastnilo 32 párů. Zvítězila dvojice Jiří Skalický, Daniel Unzeitig.

Na rozdíl od loňského ročníku se letos poprvé pustili do bojů se svými soupeři i vozíčkáři, kteří dokázali, že za malými stoly jim jejich handikep nevadí. Potvrdila to i předsedkyně Sportovního klubu vozíčkářů Ostrava Beáta Mentznerová. „Stůl je o něco nižší než klasický velký stůl, což z mého pohledu byla výhoda. Myslím si, že si to všichni členové našeho klubu užili. Jsme hodně spokojení a rádi, že jsme si tady mohli zahrát. Už jsme si koupili ministůl a budeme trénovat,“ řekla po turnaji.

Přestože účastníci v mnoha případech odehráli i více než 10 zápasů, zejména ti menší trávili spoustu času ve fanzóně, kde nechyběly různé druhy stolů – od velkých, přes midi stůl až po kulatý otáčecí stůl. „Prostředí porubského zimního stadionu bylo určitě mnohem sportovnější než vloni v Trojhalí, ale věřím, že se i tady hráčům líbilo. Je možná škoda, že si na turnaj nenašlo cestu více účastníků, ale třeba jich přijde o to víc příští rok, kdy se turnaj uskuteční těsně před evropským šampionátem juniorů, který pořádáme právě v Ostravě-Porubě,“ řekl místopředseda České asociace stolního tenisu Nikolas Endal.