K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Družstva Ostravy i Havířova rovněž obhájila tituly


Jubilejní desáté pořadatelství šampionátu družstev domácí klub oslavil dalším zlatem

Podesáté za sebou pořádala TJ Ostrava KST domácí šampionáty družstev staršího žactva a dorostu. Téměř na všech vybojovali hráči či hráčky tohoto klubu titul. A nejinak tomu bylo i letos. Turnaj dorostenců vyhráli svěřenci trenéra Karla Karáska po finálové výhře nad Baníkem Havířov 3:1. Z titulu v dorostenkách se stejně jako vloni radovaly hráčky Baníku Havířov, které ve finále porazily SK DDM Kotlářka Praha 3:1.

Domácí stolní tenisté byli prvním nasazeným týmem a s jistotou prošli až do závěrečného boje o titul. Trojice Tomáš Martinko, František Onderka a Radim Morávek, kterou z lavičky podporoval Pavel Beránek, si šla pro zlato od prvního kola. „Všichni hráči si zaslouží pochvalu, obhájit roli favorita není nikdy jednoduché. To jsme viděli hned v úvodu utkání s Havlíčkovým Brodem, které bylo velmi vyhecované. Hlavně, že jsme to zvládli,“ řekl po závěrečném boji Karel Karásek.

Měl samozřejmě radost, že jeho tým potvrdil roli favorita a s úsměvem reagoval na fakt, že ve stejném složení by mělo tohle družstvo hrát i příští rok. „Snad to tak bude. Pro nás je ale stejně nejdůležitější připravit hráče na přechod do kategorie dospělých. To je naším hlavním posláním,“ dodal.

Stihl pak ještě fandit béčku ostravského týmu, které v dramatickém souboji o bronz zůstalo za stoly společně s HB Ostrav Havlíčkův Brod nejdéle. A radost domácích byla dvojnásobná, když Ostravané vyhráli 3:2.

V kategorii žen si také nejvýše nasazený tým dokráčel pro titul. Hráčky Baníku Havířov nezaváhaly ani v jednom utkání a ve finále si poradily s pražskou Kotlářkou. Dvojice Gabriela Štěpánová, Klára Hrabicová (z lavičky jim na turnaji fandila Nela Hanáková) si zlato určitě zasloužila, ve finále ztratila jeden zápas a hlavně vyhrála důležitou čtyřhru. „Finálový souboj byl téměř úplně stejný jako vloni. Soutěže družstev jsou něco jiného, než žebříčkové postavení hráček ve dvouhrách. Myslím, že jsme udělali v průběhu sezony kus práce a holky si titul zaslouží. Byť zrovna na šampionátu nehrály úplně podle mých představ,“ shrnul vystoupení svých svěřenkyň trenér Ján Medvecký. Ani on samozřejmě nezapomněl hráčky pochválit.

Bronz v soutěži dorostenek vybojovaly „fialky“ z SK Dobré. Svedly mimořádně dramatický boj v semifinále s Kotlářkou a po prohře 2:3 našly dostatek sil na to, aby se s hráčkami TTC MS Brno popraly o bronz. Klíčovou postavou týmu byla pochopitelně Zdena Blašková, která během turnaje ani jednou neprohrála.

 

Mistrovství ČR družstev dorostu, Ostrava

Finálové výsledky

Dorostenci, finále: TJ Ostrava KST A – SKST Baník Havířov A 3:1

Tomáš MARTINKO – Radim BAKO 3:0 (8,7,7), František ONDERKA – Vojtěch MYNÁŘ 3:0 (6,10,4), Radim MORÁVEK – Aleš RUSNÁK 1:3 (-2,-4,1,-7), František ONDERKA – Radim BAKO 3:1 (10,-4,9,10).

o 3. místo: TJ Ostrava KST B – HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:2

Filip VYBÍRAL – Radek SKÁLA 1:3 (11,-10,-9,-4), Adam ŠTALZER – Šimon JADRNÝ 3:2 (11,-8,2,-3,8), Vít KADLEC – Matěj ZÁBOJ 3:0 (5,9,3), Adam ŠTALZER – Radek SKÁLA 1:3 (-8,8,-7,-8), Filip VYBÍRAL – Šimon JADRNÝ 3:0 (10,15,5).

Další pořadí: 5. TJ Sokol PP Hradec Králové 2, 6. TJ Lokomotiva Vršovice, 7. SKST Hodonín, 8. ČZ Strakonice, 9. SKST Liberec, 10. SK Přerov, 11. SKST Baník Most, 12. Union Plzeň, 13. KST Zlín, 14. KST Rakovník, 15. KST Cheb, 16. TTC Ústí nad Orlicí.

Dorostenky, finále: SKST Baník Havířov – SK DDM Kotlářka Praha 3:1

Klára HRABICOVÁ – Helena SOMMEROVÁ 1:3 (-10,15,-6,-5), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Niamh ŠTRICOVÁ 3:1 (12,9,-9,5), Klára HRABICOVÁ, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Helena SOMMEROVÁ, Niamh ŠTRICOVÁ 3:1 (12,-7,18,11), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Helena SOMMEROVÁ 3:0 (4,2,7).

o 3. místo: SK Dobré A – TTC MS Brno 3:1

Eliška KOĎOUSKOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 0:3 (-9,-3,5), Zdena BLAŠKOVÁ – Kristýna ŠEBKOVÁ 3:0 (3:0 (4,8,5), Eliška KOĎOUSKOVÁ, Zdena BLAŠKOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ, Kristýna ŠEBKOVÁ 3:1 (2,5,-5,7), Zdena BLAŠKOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 3:1 (2,4,-5,8).

Další pořadí: 5. TJ Ostrava KST, 6. TJ Sokol PP Hradec Králové 2, 7. SKST Liberec, 8. TTC Ústí nad Orlicí, 9. SKST Vlašim, 10. KST Vyšší Brod, 11. AC Sparta Praha, 12. TJ Sokol Děhylov, 13. TJ Sokol Vsetín, 14. TJ Sokol Plzeň V., 15. SKST Cheb, 16. Vrbno pod Pradědem.

Kompletní informace o MČR dorostenců najdete ZDE

Kompletní informace o MČR dorostenek najdete ZDE