K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dvě aktuality ze zasedání Executive Committee ITTF


Mistrovství světa jednotlivců se uskuteční na podzim letošního roku v Houstonu

Vedení Mezinárodní federace stolního tenisu potvrdilo termín konání mistrovství světa jednotlivců 2021. Uskuteční se ve dnech 23. až 29. listopadu v americkém Houstonu.

„Je to pro nás všechny skvělá zpráva. Po zrušení mistrovství světa 2020 v korejském Busanu bylo velmi důležité najít řešení pro vrcholnou akci v roce 2021. Od chvíle, kdy byl Spojeným státům přidělen turnaj v Houstonu, byl celý svět stolního tenisu nadšený, že se bude mistrovství světa konat poprvé v Americe,“ uvedl výkonný ředitel ITTF Steve Dainton.

Šampionát se uskuteční po olympijských hrách v Tokiu a vedení ITTF počítá s tím, že se bude konat stále za zpřísněných hygienických podmínek z důvodů pandemie koronaviru. Poprvé se uskuteční podle nového formátu, kdy se nebude hrát kvalifikace, ale přímo 1. kolo hlavních soutěžích. Ve dvouhrách se šampionátu zúčastní 128 hráčů a stejný počet hráček, ve třech deblových soutěžích bude v soutěži začínat vždy 64 párů.

Světová federace rovněž zveřejnila nové žebříčky mládežnických kategorií. Vzhledem k posunu věkové hranice juniorské kategorie na devatenáct let, došlo i z pohledu českých nadějí k řadě změn. A to zejména směrem k evropskému juniorskému šampionátu, který se uskuteční v chorvatském Varaždinu v červenci.

Aktuální evropský žebříček ještě vydán nebyl, z toho světového lze ovšem vyčíst postavení nejlepších českých hráčů a hráček. V kategorii U19 je nejvýše Tomáš Martinko, kterému na světovém žebříčku patří 22. příčka (12. nejvýše postavený Evropan), Radek Skála je 36. (18. v Evropě) a František Onderka 62. (32.). V kategorii juniorek U19 je Linda Záděrová 32. (10.), Jana Vašendová a Klára Hrabicová jsou ve druhé stovce.

V kategorii kadetů U15 je Štěpán Brhel 21. (13.), Martin Šíp 33. (17.) a v kadetkách je nejvýše Kateřina Pisárová na 45. místě (14.).

Kompletní mládežnické žebříčky najdete ZDE