K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

El Niňo postoupilo do čtvrtfinále Poháru ETTU


Český mistr se na postup pořádně nadřel, belgický Hoboken na Kotlářce těsně vyhrál

Mezi nejlepších osm týmů letošního Poháru ETTU se probojovali hráči SF SKK El Niňo Praha. Po výhře 3:1 na stolech belgického TTC Sokah Hoboken v odvetě sice prohrál 2:3, ale to na postup stačilo.

Bylo to asi o něco složitější, než si český mistr představoval. Výhra v prvním utkání stavěla pražský celek do role jasného favorita, jenže hned v úvodu prohrál Dmitrij Prokopcov mimořádně vyrovnaný souboj s Rajko Gommersem. Když pak ve druhé dvouhře prohrál Jakub Kleprlík za stavu 2:0 na sety s Paulem Lavergnem následující dvě sady, schylovalo se k překvapení. To se ale naštěstí nekonalo. Kleprlík rozhodující pátý set s přehledem vyhrál a definitivní jistotu postupu dal Stanislav Kučera. Porazil Olava Kosoloského a zařídil klíčový druhý bod pro domácí.

Hosté ovšem velmi sympatickým projevem dál bojovali alespoň o dílčí úspěch, což se jim nakonec povedlo. Paul Laverge porazil Dmitrije Prokopcova a pak výhru hostů 3:2 zařídil Rajko Gommers. Do dalších bojů však přesto postupuje český mistr.

Soupeřem El Niňa ve čtvrtfinále poháru bude francouzský VS Angerts TT. Účastník letošního ročníku Ligy mistrů obsadil ve skupině A třetí místo a zajistil si tak postup právě jarních bojů v Poháru ETTU. Jedničkou týmu je švédský reprezentant Jon Persson, kterému sekundují Portugalec Joao Geraldo, další Švéd Jens Lundqist a Francouz Andrea Landrieu.

 

Pohár ETTU, ročník 2019/2020

Soutěž mužů, 4. fáze

SF SKK El Nino Praha – TTC Sokah Hoboken 2:3

Dmitrij PROKOPCOV – Rajko GOMMERS 2:3 (-14,12,11,-11,-9), Jakub KLEPRLÍK – Paul LAVERGNE 3:2 (12,2,-10,-6,3), Stanislav KUČERA – Olav KOSOLOSKY 3:1 (-8,4,5,8), Dmitrij PROKOPCOV – Paul LAVERGNE 1:3 (-8,-10,10,-9), Jakub KLEPRLÍK – Rajko GOMMERS 1:3 (-9,4,-8,-8).

Kompletní informace o Poháru ETTU mužů najdete ZDE