K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

ETTU Eurotalents Hopes Camp 2019 v Lucembursku


Kvarteto českých talentů strávilo týden plný kvalitního tréninku pod vedením čínských trenérů

V termínu 7. – 14. dubna 2019 proběhl ETTU Eurotalents Hopes Selection Camp – Luxembourg 2019. Na kemp byla nominována čtveřice českých talentů David Sochor, Jindřich Morávek, Magdaléna Ščibraniová a Vendula Šichanová v doprovodu trenérů projektu HBO Martina Bajgera a Martiny Hurníkové.

První den byl sehrán turnaj, na základě něhož byli hráči rozděleni do tréninkových skupin (A a B). Nejlépe z naší výpravy dopadl v tomto turnaji David Sochor, který obsadil 6. místo z dvaadvaceti hráčů. Na něj velmi úspěšně navázala Vendula Šichanová, která obsadila konečné 8. místo. Jindřich Morávek skončil celkově 10. a Magdaléna Ščibrániová 13. Kromě Majdy tedy všichni naši hráči trénovali v A skupinách.

Program kempu byl pestrý, ráno se začínalo rozcvičkou. Po snídani následovala první tříhodinová fáze, kdy hráči hráli mezi sebou kombinace zaměřené na práci nohou a pohyb v hracím prostoru. Kombinace byly po celou dobu kempu stejné a ve stejném pořadí. Další tříhodinová fáze začínala v 15 hodin. V první části se trénoval servis a následně návaznost a v další části následoval trénink na zásobnících, kde všichni hráči byli u svých trenérů a trénovali předem určené kombinace.

V neděli a v úterý večer byla schůzka s trenéry, která byla zaměřena na problematiku stolního tenisu – Evropa vs. Čína. Ve středu po večeři si hráči s trenéry udělali krátký výlet do nádherného centra města Luxembourgu, ve kterém pobývali. Ve čtvrtek večer bylo setkání s hráči a trenéry, kde hlavní trenér Chen Bin měl přednášku na téma: plastové míče – hra a taktika.

Poslední den se hrál opět turnaj, kde se naši hráči rozhodně neztratili. Nejlépe zahrál David Sochor, který se sice po smolně prohraném zápasu 2:3 s Izraelcem nedostal do semifinále, ale i tak celkově obsadil pěkné 8 místo. Jindra i Majda skončili shodně na 10. místě. Vendy v těžkém zápase ve skupině prohrála 2:3 a nepostoupila tak do bojů o 1. – 8. místo. V boji o 9. – 22. místo svedl los Majdu a Vendy proti sobě, kdy šťastnější nakonec byla Majda. Vendy však již dále nezaváhala a nakonec se zařadila přímo za Majdu na 11. místo.

Týden to byl dlouhý a náročný. Všichni ho nakonec zvládli. Závěrem bychom chtěli poděkovat našim mladým nadějím za vzornou reprezentaci a doufáme, že účast na kempu pro ně bude motivací do dalšího tréninku.

Martina Hurníková a Martin Bajger, trenéři projektu HBO