K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

ETTU i polští organizátoři věří, že ME ve Varšavě v září bude


Ve společném prohlášení obě strany hovoří o tom, že evropský vrchol sezonu se uskuteční podle plánu

Z pochopitelných důvodů poměrně dlouho čekali organizátoři letošního mistrovství Evropy jednotlivců na chvíli, kdy oznámí podrobnosti o plánovaném vrcholu letošní evropské sezony. Šampionát se má konat ve Varšavě od 15. do 20. září 2020 a vedení Evropské unie stolního tenisu s Polskou federací stolního tenisu hledí směrem k tomuto termínu s optimismem.

Vyplývá to ze společného prohlášení, zveřejněného na stránkách ETTU. Prezident ETTU Ronald Krammer v něm hovoří o tom, že ještě před několika týdny nebylo zdaleka jisté, zda se šampionát bude konat v původním plánu. Nyní je však situace výrazně lepší. „Díky úsilí polských organizátorů může mistrovství Evropy proběhnout podle plánu. Bude se samozřejmě lišit o těch předchozích, zejména v oblasti hygienických doporučení, týkajících se COVID-19. Doufáme však, že nejlepší evropští hráči a hráčky se na turnaj dobře připraví a přijedou po dlouhé nevyžádané přestávce bojovat do Varšavy o co nejlepší výsledky.“

Propozice turnaje, stejně jako webové stránky představí organizátoři v nejbližších dvou týdnech. Jisté je, že by se v září mělo hrát o kompletních pět sad medailí, tedy ve dvouhře i čtyřhře mužů a žen, stejně jako smíšené čtyřhře. Nejcennější tituly ve dvouhře budou obhajovat Němec Timo Boll a Polka Qian Li.

Pro Polský svaz stolního tenisu je pořádání této vrcholné akce velikou poctou. Naposledy se šampionát u našich severních sousedů uskutečnil v Gdaňsku v roce 2011. „Moc dobře si uvědomujeme dopady světové pandemie koronaviru a množství národních předpisů a nařízení, které z toho plynou. Jako organizátoři této prestižní akce však můžeme zaručit nejvyšší bezpečnostní opatření v této oblasti. Jsme v neustálém kontaktu s Ministerstvem sportu Polské republiky, které podporuje naši snahu o pořádání šampionátu. Proto nás všechny těší, že můžeme celou evropskou stolnětenisovou rodinu pozvat do Varšavy,“ říká prezident polského svazu Dariusz Schumacher.