K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Evropská olympijská kvalifikace se místo Moskvy uskuteční v Lisabonu


Vedení ETTU zveřejnilo termíny akcí pro nejbližší měsíce, kalendář představila také ITTF

Hned první pracovní den nového roku proběhlo zasedání Executive Boardu Evropské unie stolního tenisu. Klíčovými body jednání byla rozhodnutí o místě konání evropské olympijské kvalifikace a změna termínu utkání 1. fáze mistrovství Evropy družstev. Jednalo se pochopitelně o situaci kolem pandemie koronaviru, ale také o evropském návrhu na novou strukturu světového žebříčku.

Zástupci Ruské federace stolního tenisu vedení ETTU ujistili, že by byli schopni zajistit odpovídající hygienické podmínky pro pořádání olympijské kvalifikace v Moskvě, nejsou však schopni garantovat dopravní logistiku a možné problémy s odlety hráčů a trenérů z turnaje. Proto na pořádání kvalifikace nakonec rezignovali.

O pořádání důležitého turnaje proto požádala Portugalská federace stolního tenisu a její žádost byla přijata. Turnaj se uskuteční ve dnech 10. – 14. února 2021 v Lisabonu a v rámci této akce by mohl proběhnout i mimořádný kongres ETTU formou on-line konference.

Utkání 1. fáze mistrovství Evropy družstev, tedy vlastně kvalifikace na závěrečný turnaj, který se uskuteční na podzim v rumunské Kluži, se budou hrát v termínu od 16. do 21. února. Každá čtyřčlenná skupina podle rozlosování odehraje miniturnaj během dvou dnů. Místa konání budou definitivně zveřejněna podle aktuální epidemické situace v jednotlivých zemích v konkrétní skupině.

Na začátku nového roku se na stránkách Mezinárodní federace stolního tenisu objevil také první kalendář akcí pro rok 2021. Z pochopitelných důvodů je výrazně chudší, než tomu bylo v minulých letech, ovšem jsou v něm už naplánovány nejdůležitější akce roku.

První dvojicí turnajů pod hlavičkou WTT budou podniky v katarském Dauhá. První startuje 28. února a představit by se na něm mohli i nejlepší čeští hráči a hráčky. V Kataru se v březnu bude navíc hrát i světová olympijská kvalifikace. Na polovinu května byl přesunut prestižní turnaj TOP 16, který se bude opět hrát ve švýcarském Montreux. V termínu 22. – 27. června je na programu ME jednotlivců ve Varšavě, ve dnech 9. – 18. července se koná MEJ v chorvatském Záhřebu.

V polovině prázdnin jsou na programu olympijské hry v Tokiu a po nich také hry paralympijské. Evropský šampionát družstev v rumunské Kluži je na programu na přelomu září a října. Naopak rozhodnuto stále není o termínu konání plánovaného MS jednotlivců ve Spojených státech. Mezinárodní kalendář bude postupně aktualizován a doplňován o další turnaje.