K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Evropský šampionát družstev v Nantes nabídne skvělou podívanou


České ženy mají papírově větší šanci na postup, ovšem budou to i tak mít hodně těžké

Ve sportovní hale Salle Sportive Métropolitaine v Rezé je připraveno pouze kvarteto stolů. Víc není na finálový turnaj mistrovství Evropy družstev potřeba. Po reorganizaci šampionátu se totiž do bojů o medaile probojovalo pouze čtyřiadvacet družstev mužů a žen.

Mezi nimi nechybí ani oba české národní týmy. Ten mužský pod vedením trenéra Josefa Plachého přiletěl do Francie ve složení Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský a Tomáš Tregler. Jeho soupeři budou ve skupině 1 obhájci titulu Němci a pak ještě Rusové. A právě s nimi vstoupí v úterý 3. září v 19 hodin do turnaje. Ze skupiny postupuje do čtvrtfinále pouze vítěz, takže české hráče pak ve středu čeká přetěžká úloha. Němci totiž přijeli v nejsilnějším složení, tady s Timo Bollem, Dimitrijem Ovtcharovem a Patrickem Franziskou. A pro jistotu ještě s „náhradníky“ Ruwenem Filusem a Benediktem Dudou. Je to jednoznačně hlavní favorit na titul, ovšem to musí nejprve vyhrát skupinu a postoupit do play off.

Přesně takové ambice mají určitě české reprezentantky. Před dvěma lety v Lucembursku se jim do čtvrtfinále postoupit nepodařilo a skončily deváté. Letos se o postup mezi osm nejlepších pokusí opět. Trenér Peter Engel má hodně podobný tým jako před rokem na mistrovství světa. Hana Matelová, Dana Čechová a Karin Adámková, jen místo Kateřiny Tomanovské odletěla jako čtvrtá hráčka Karolína Mynářová. A soupeřky českých reprezentantek? Nejprve změří síly se Srbskem a pak, alespoň podle papírových předpokladů, budou o postup hrát s Nizozemkami. České hráčky trojici Li Jie, Britt Eerlandová a Kim Vermaasová právě vloni v Halmstadu na světovém šampionátu porazily 3:2. Ovšem v Nantes to bude úplně jiný turnaj, jiná forma a jiné prostředí.

Diváci na šampionátu se rozhodně mají na co těšit. Prakticky žádný z elitních evropských hráčů a hráček se neomluvil. Přijela silná výprava Švédů v čele s Mattiasem Falckem, silný domácí tým bude spoléhat na Simona Gauzyho a Emmanuela Lebessona, Angličané na Liama Pitchforda a Paula Drinkhalla. V ženách mezi největší favoritky patří obhájkyně titulu v čele s Bernadette Szocsovou a Elizabette Samarovou, Němky se jim určitě pokusí oplatit porážku z minulého šampionátu. Petrissa Soljaová, Nina Mittelhamová a zkušená Han Ying na to rozhodně mají. Pak jsou tady Rakušanky v čele se Sofií Polcanovou a zkušenou Lui Jia, mladý ruský výběr a také pochopitelně domácí Francie. Po třech dnech utkání v osmi základních skupinách postoupí vítězné týmy do čtvrtfinále, nové evropské šampiony budeme znát v neděli.

 

Mistrovství Evropy družstev, Nantes

Program českých týmů ve skupinách

Úterý, 3. září

Ženy, skupina 4: ČESKÁ REPUBLIKA – Srbsko (16 hodin)

Muži:, skupina 1: ČESKÁ REPUBLIKA – Rusko (19)

Středa, 4. září

Muži, skupina 1: ČESKÁ REPUBLIKA – Německo (16)

Čtvrtek, 5. září

Ženy, skupina 4: ČESKÁ REPUBLIKA – Nizozemsko (10)

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE