K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Evropský šampionát v Ostravě vstoupil do druhé poloviny


Tomáš Martinko s Gabrielou Štěpánovou s jistotou postoupili do dalšího kola mixu

Juniorský evropský šampionát v Ostravě se přehoupl do své druhé poloviny. V porubské RT Torax Areně začaly soutěže jednotlivců. A hned první den se představila většina českých reprezentantů a reprezentantek. Většinou ale v deblových soutěžích.

Předkolo singlu absolvovali pouze Michal Blinka, který prohrál po sedmisetové bitvě se Švédem Jonatanem McDonaldem, a také Adam Štalzer. Ten si naopak poradil s rakouským hráčem Adrianem Dillonem. Pak nastoupil ještě se Slovákem Daliborem Dikem v předkole čtyřhry a rovněž byl úspěšný.

V hlavních soutěžích ve čtyřhrách se většině Čechům dařilo. Ve smíšené čtyřhře kadetů postoupily do dalšího kola všechny tři páry, včetně smíšené chorvatsko-české dvojice Borna Petek, Tereza Bártová. Se svými soupeři si poradili i Vít Kadlec s Nelou Hanákovou a Matyáš Lebeda s Kateřinou Pisárovou. V juniorské kategorii to bylo hodně podobné, až na jedinou výjimkou. František Onderka s rakouskou spoluhráčkou Sofií Lu Chen prohráli s polskou dvojicí Jan Zandecki, Aleksandra Michalaková 2:3.

Hlavní favorité soutěží jednotlivců mohli odpočívat. Mezi nasazenými je řada českých hráčů a hráček ve všech soutěžích. Nejvýše nasazenou českou hráčkou je Zdena Blašková, která ve čtyřhře společně s Němkou Franziskou Schreinerovou půjdou do bojů z pozice jedniček. Blašková je pak ve dvouhře nasazená jako dvojka za Rumunkou Taniou Plaianovou. Úplně stejně je na tom v kategorii kadetů Šimon Bělík. Za Belgičanem Louisem Laffineurem je dvojka ve dvouhře a pak s Němcem Mike Hollem jsou jedničky ve čtyřhře. Navíc jsou ještě společně s řeckou reprezentantkou Malamatenií Papadimitriouovou dvojky ve smíšené čtyřhře.

Nasazení ve dvouhrách se dalo celkem snadno vypočítat podle žebříčku, ovšem mnohem zajímavější je nasazení a složení některých dvojic z různých zemí. Tak například ve čtyřhře juniorů bude určitě hodně vysoko pomýšlet dvojice Truls Moregard (Švéd.), Vladimír Sidorenko (Rus.), která je třetí nasazená, největšími favoritkami ve čtyřhře kadetek budou Elena Zahariová (Rum.),Prithika Pavadeová (Fr.). Diváci se v dalším průběhu šampionátu mají opět na co těšit.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2019, Ostrava

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorů, předkolo: Jonatan McDonald (Švéd.) – Michal BLINKA 4:3 (-8,-6,8,10,-9,9,9), Adam ŠTALZER – Adrian Dillon (Rak.) 4:2 (-6,7,10,-8,8,10).

Čtyřhra juniorů, předkolo: Adam ŠTALZER, Dalibor Diko (Sloven.) – Ingi Darvis Rodrigues, Ellert Kristjan Georgsson (Nor.) 3:0 (3,9,2).

Smíšená čtyřhra juniorů, 1. kolo: Tomáš MARTINKO, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Jonas Promberger, Romy Reiterová (Rak.) 3:0 (10,6,3), Radim BAKO, Klára HRABICOVÁ – Barry Berben, Emma van den Zandenová (Niz.) 3:1 (-8,9,9,11), Jan Zandecki, Aleksandra Michalaková (Pol.) – František ONDERKA, Sofia Lu Chen (Rak.) 3:2 (8,-8,8,-8,8), Radek SKÁLA, Linda ZÁDĚROVÁ – Floris Zur Muhlen, Karlijn van Lieropová (Niz.) 3:1 (8,8,-9,6), Michal BLINKA, Anna KLEMPEREROVÁ – Christos Sawa, Nefeli Ppaliová (Kypr) 3:0 (11,6,4), Adam ŠTALER, Jana VAŠENDOVÁ – Vilius Samakaljevas, Auguste Melaikaiteová (Lit.) 3:0 (6,6,6).

Smíšená čtyřhra kadetů, 1. kolo: Vít KADLEC, Nela HANÁKOVÁ – Madis Moos, Anastassia Melnikovová (Est.) 3:0 (9,6,12), Matyáš LEBEDA, Kateřina PISÁROVÁ – Eltay Shushan, Margaret Brenová (Izr.) 3:1 (-7,8,9,8), Borna Petek (Chor.), Tereza BÁRTOVÁ – Nicolas Kubala, Ema Činčurová (Sloven.) 3:0 (6,8,10).

Kompletní informace o MEJ v Ostravě a také „live scoring“ najdete na stránkách ETTU ZDE