K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Evropský šampionát ve Varšavě startuje už v úterý


Hana Matelová se Slovenkou Barborou Balážovou jsou v deblu nasazenými jedničkami

Ve Varšavě začne v úterý 22. června mistrovství Evropy jednotlivců. Mělo se původně hrát v minulém roce, ovšem kvůli pandemii koronaviru bylo o rok posunuto. Startovat na něm bude 106 mužů a 95 žen, včetně sedmičky českých hráčů a hráček.

Do dějiště už odcestovala pod vedením trenéra Josefa Plachého trojice Pavel Širuček, Lubomír Jančařík a Tomáš Polanský, kvarteto žen tvoří Hana Matelová, Zdena Blašková, Karolína Mynářová a Kateřina Tomanovská. Trenérem žen je Petr Nedoma.

Tituly budou obhajovat ve dvouhrách Němec Timo Boll a Polka Li Qian, ve čtyřhře mužů Rakušané Daniel Habesohn s Robertem Gardosem, ve čtyřhře žen Němky Nina Mittelhamová s Kristin Langovou a ve smířené čtyřhře jejich krajané Ruwen Filis s Han Ying.

Hrací systém šampionátu je podobný tomu před třemi lety v Alicante. Opět se bude soutěžit ve dvouhrách a čtyřhrách mužů a žen, pátou soutěží je smíšená čtyřhra. První fází turnaje je kvalifikace do hlavních soutěží. Ve dvouhrách ji nemusí hrát dvaatřicítka nasazených, což se týká i 20. nasazeného Pavla Širučka a 11. nasazené Hany Matelové. Ve čtyřhrách má jisté místo v hlavní soutěži šestnáct nasazených. V mužské čtyřhře jsou to také turnajové desítky Pavel Širuček s Tomášem Polanský a nejlepší deblový pár Evropy Barbora Balážová ze Slovenska a Hana Matelová. Nejvýše nasazenými ve dvouhrách budou Švéd Mattias Falck a Rakušanka Sofia Polcanová.

V kvalifikaci dvouhry mužů si postup do hlavní soutěže zajistí vítěz každé ze 24 skupin. Hráči na druhých místech budou moci bojovat ve dvoukolovém předkole o zbylých osm míst. V soutěži žen bude 20 skupin. Do hlavní soutěže postoupí opět všechny vítězky, hráčky z druhých míst budou hrát jednokolově o zbylých deset míst.

Šampionát bude od úvodního hracího dne streamovat na čtyřech hracích stolech ETTU TV.

 

Mistrovství Evropy jednotlivců, Varšava

Los českých hráčů a hráček ve dvouhře

Dvouhra mužů

Skupina C-3: Lubomír JANČAŘÍK, Vladislav Rukletsov (Běl.), Giorgos Konstantinopoulos (Řec.)

Skupina W-23: Tomáš POLANSKÝ, Ibrahim Gündüz (Tur.), Olegs Kartuzovs (Lot.)

Dvouhra žen

Skupina B-2: Mateja Jagerová (Chorv.), Rebekka Carlsenová (Dán.), Zdena BLAŠKOVÁ

Skupina H-8: Nathalie Marchettiová (Bel.), Karolína MYNÁŘOVÁ, Malamatenia Papadimitrouová (Řec.)

Skupina T-20: Jamila Laurentiová (It.), Kateřina TOMANOVSKÁ, Baiba Bogdanová (Lot.), Ariel Barbosová (Luc.)

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE