K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Extraliga mužů: 9 týmů, vyrovnané boje a zajímavé návraty


Petr David se po třinácti letech vrací do Havířova

Nový ročník Extraligy mužů, který odstartuje 31. srpna, slibuje mimořádně vyrovnanou a opět rovněž atraktivní podívanou. V blížící se sezoně bude o zisk mistrovského titulu usilovat namísto deseti pouze devět týmů, Pražské celky Elizza a Kotlářka totiž soutěž opouštějí. Z první ligy pak přichází jen její vítěz Hodonín, druhá Choceň právo na postup neuplatnila. A jaké složení budou mít kádry jednotlivých účastníků Extraligy?

Šampion z posledních dvou let TTC Ostrava 2016 bude opět patřit k největším adeptům na prvenství, byť bude postrádat špičkové zahraniční opory. Panagiotis Gionis se stane spoluhráčem Pavla Širučka v polské Bogorii, Aleksandar Karakaševič zase míří do Německa. V týmu kolem Petra Korbela zůstávají Tomáš Tregler i Ondřej Bajger, české duo doplní levoruký Felipe Olivares z Chile. Aktuálně 125. hráč světa se v Ostravě dlouhodobě připravuje a českou Extraligu okusí po angažmá v dresu Mohuče, se kterou bojoval ve druhé Bundeslize.

Tradičně bude na nejvyšší příčky pomýšlet také pražské El Niňo. Kádr vicemistra uplynulého ročníku opouštějí Antonín Gavlas, jenž v polské Bytomi vystřídá Tomáše Konečného, a David Reitšpies, který putuje do Německa. Jednadvacetiletý nadějný reprezentant bude hájit barvy druholigového Hilpoltsteinu a k západním sousedům se stěhuje rovněž za kvalitnějším tréninkem, společně s Jiřím Martinkem zakotví vedle Tomáše Polanského v Saarbrückenu.

Na Kotlářce tedy zůstává Jakub Kleprlík a po sedmi letech v zahraničí se vrací Dimitrij Prokopcov. Účastník olympijských her v Riu působil několik let ve Francii, poslední dvě sezony pak v Polsku – s Ostródou se rozloučil s bilancí 13/16. Sestavu Pražanů dále doplní Stanislav Kučera a Petr Kaucký, kteří v minulém ročníku Extraligy působili v B týmu El Niňa.

Výraznou posilu hlásí Havířov, kam po třinácti letech opět míří jeho odchovanec Petr David. „Vracím se z rodinných důvodů, protože se nám narodilo druhé dítě. Ve druhé německé lize jsem byl hodně na cestách, což zabere spoustu času. Proto jsem velmi rád přijal nabídku havířovského klubu, dohodli jsme se s manažerem Nikolasem Endalem velmi rychle a už jsem zpátky opět Havířovák. Do haly to budu mít zase jen tři minuty autem,“ sdělil David na webu Baníku Havířov.

Na návrat nebezpečného leváka se jistě těší Marek Čihák a Tibor Špánik, kteří v Havířově setrvávají. „Je to určitě nová výzva, za deset let v Německu už jsem padal do určitého stereotypu. Znal jsem soupeře, herny, silné i slabé stránky. Teď to bude pro mne něco úplně nového. Budu se snažit být oporou týmu a celkově si myslím, že jsme schopni vytvořit dobrý mančaft,“ věří David.

Z dalších zajímavých přestupů stojí za zmínku přesun Jana Valenty do TJ Ostrava KST, Bohumil Vožický zase posílí KT Praha, Liberec lanaří Egypťana Mohameda Shoumana, případně také Slováka Samuela Kalužného. Naopak beze změny by měly zůstat oba hradecké týmy.

Jediný nováček nadcházející extraligové sezony z Hodonína pravděpodobně bude spoléhat na osvědčené hráče, se kterými ovládl první ligu. Michal Kadlček, Ondřej Lapčík či ukrajinští stolní tenisté Oleksandr Timofieiev a Vsevolod Broiakovskyi zkusí štěstí i mezi tuzemskou elitou. Kádr by Jihomoravanů by měl rozšířit další Chilan Gustavo Gomez, který v uplynulém ročníku první ligy startoval za Orlovou a sezonu zakončil s působivým skóre 34 výher a jediné porážky.

 

Předpokládané složení týmů Extraligy mužů v sezoně 2018/2019

(Nově příchozí jsou znázorněni kurzívou, hráči jsou seřazeni abecedně)

TTC Ostrava 2016: Ondřej BAJGER, Petr KORBEL, Felipe OLIVARES, Tomáš TREGLER

SF SKK El Niňo Praha: Petr KAUCKÝ, Jakub KLEPRLÍK, Stanislav KUČERA, Dimitrij PROKOPCOV

TJ Sokol PP Hradec Králové 2: Jakub CRHA, Marek KLÁSEK, Michal LEBEDA, Martin PAVLICA

DTJ Hradec Králové: Martin KOBLÍŽEK, Martin OLEJNÍK, David PALKOVSKÝ

TJ Ostrava KST: Miroslav BINDAČ, Jiří MARTINKO, Tomáš SADÍLEK, Jan VALENTA

SKST EUROMASTER Liberec: Samuel KALUŽNÝ, Radek KOŠŤÁL, Jakub SEIBERT, Mohamed SHOUMAN

SKST Baník Havířov: Marek ČIHÁK, Petr DAVID, Tibor ŠPÁNIK

KT Praha: Jindřich PANSKÝ, Tomáš PAVELKA, Bohumil VOŽICKÝ

SKST Hodonín: Vsevolod BROIAKOVSKYI, Gomez GUSTAVO, Michal KADLČEK, Ondřej LAPČÍK, Oleksandr TIMOFIEIEV