K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Extraliga mužů nabídne od úvodních kol komentované přímé přenosy


Novinka na ping-pong.tv je plnohodnotnou náhradou za přenosy v České televizi

Už za dva týdny odstartuje nový ročník extraligy mužů. Vrcholí tak přípravy na významnou novinku, na kterou se fanoušci mohou těšit hned od úvodních kol. Nejvyšší soutěž mužů okoření přímé přenosy vybraných utkání, které bude živě vysílat ping-pong.tv v HD rozlišení i s komentářem, rozhovory hráčů a trenérů.

Je to jeden z prvních kroků směrem k další popularizaci stolního tenisu a jedna z priorit plánu propagace, jak ji výkonnému výboru ČAST prezentovala mediální komise. V jejím čele je od dubna tohoto roku Martin Kučera. „Pro každé extraligové kolo bylo vybráno jedno tzv. televizní utkání, na které dorazí štáb Ivana Urbana, Ten zajistí přímý přenos ve vysoké kvalitě s komentátorem. Součástí bude krátké předzápasové studio které nabídne rozhovor se zástupcem pořádajícího oddílu a samozřejmě aktéry konkrétního utkání. Studio bude otevřeno ohlédnutím za uplynulým kolem,“ vysvětluje novinku Martin Kučera. Věří, že se tímto způsobem podaří zvýšit zájem fanoušků stolního tenisu o nejvyšší domácí soutěž.

Vybraná utkání se budou hrát pravidelně ve čtvrtek od 18 hodin, ostatní pak podobně jako v minulé sezoně v pátek. „Změny, které divákovi oproti předchozím ročníkům jistě neuniknou, bude před-zápasové studio, s krátkým pohledem na očekávanou událost. Sestřih TOP výměn z celého utkání, který bude cílit na facebookový profil svazu, time outy následně komentované expertem. Jsou to i opakovačky, které pokud tempo utkání dovolí, budou ze dvou pohledů, jež by se měly díky novému superrychlému odbavovacímu systému objevovat v častější míře, protože již nevyžadují žádné delší přestávky ve hře. Tou nejviditelnější změnou bude nový grafický kabát přenosu, včetně úvodního otevíracího klipu, podle nějž každý pozná, že je třeba rychle zalít kafe a k TV si pospíšit,“ vysvětluje Ivan Urban, jehož tým bude přímé přenosy zajišťovat.

V současné době bohužel není možné navázat pravidelnou spolupráci s Českou televizí, proto se asociace rozhodla jít směrem kvalitních internetových vysílání televizní kvality a věří, že všichni fanoušci stolního tenisu, ale i samotní hráči a trenéři tento krok ocení. „Internetové přímé přenosy jsou třikrát levnější, než prostor, který bychom teoreticky mohli získat v české televizi. I ze zkušeností v zahraničí víme, že popularita streamů neustále stoupá a internetové vysílání má i své výhody. Sledovanost přenosů utkání extraligy nebyla příliš vysoká, na internetu se dá navíc mnohem lépe měřit. Zkušenosti ze závěru loňského ročníku extraligy, kdy jsme streamy ve vysokém rozlišení na ping-pong.tv nabízeli, jsou také velmi pozitivní,“ pokračuje místopředseda České asociace stolního tenisu Nikolas Endal.

Připouští, že řada fanoušků je přesvědčena o tom, že televizi nic nenahradí. Ale právě je hodlá novým projektem přesvědčit. Kvalita signálu a rychlost internetu je už dnes běžně ve většině domácností na takové úrovni, že není problém sledovat vysílání běžně na chytré televizi. „Tohle je další z faktorů, doba zkrátka pokročila a dnes má možnost sledovat vysílání na internetu prakticky každý. Mladí lidé nedají chytré telefony z ruky a právě tahle generace často ani nesleduje pořady živě. Svůj oblíbený program si pustí přesně ve chvíli, kdy ho chce sledovat,“ přidává další z argumentů, proč by měly přenosy na ping-pong.tv plnohodnotně nahradit vysílání České televize.

Ve spolupráci s extraligovými kluby by navíc vedení svazu chtělo zvýšit úroveň a kvalitu streamů i u ostatních utkání, nejen tedy toho čtvrtečního. Aby si fanoušci mohli vychutnat souboje právě těch svých týmů, nebo svých oblíbených hráčů. Současně svaz vybízí všechny zájemce, kteří by se na fungování tohoto projektu chtěli podílet, a to především v roli spolukomentátorů, či asistentů TV štábu, aby se ozvali na e-mailové adrese: martin.kucera@ping-pong.cz.