K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Extraliga mužů začne v září, hrát bude deset týmů


Tomáš Tregler posílí nováčka z Havlíčkova Brodu, který bude jedním z hlavních favoritů soutěže

Mistři republiky v soutěžích družstev za sezonu 2019/2020 v historických statistikách žádní nebudou, v nedohrané sezoně byli vyhlášeni pouze vítězové obou extraligových soutěží. S o to větší chutí se fanoušci, hráči i vedení jednotlivých klubů těší na novou sezonu, která v případě Extraligy mužů začne první víkend v září.

Nabídne celou řadu změn, v herním systému a také samozřejmě v soupiskách jednotlivých týmů. Do soutěže se přihlásilo deset klubů, základní část se bude hrát dvoukolově systémem každý s každým. Osm nejlepších postoupí do play off o titul mistra republiky, poslední družstvo bude hrát baráž o udržení s vítězem I. ligy. Jednotlivá utkání se budou hrát do tří vítězných bodů (systém, známý z evropských klubových pohárů, ale také z mistrovství Evropy či světa) a také bude použit systém multiballs, tedy se sběrači míčků. Vybraná utkání bude opět vysílat v televizním modelu ping-pong.tv a nově také televize Arena Sport.

Hráčské kádry některých klubů se změnily k nepoznání. Nejlepší tým nedokončené sezony El Niňo Praha opustila trojice Prokopcov, Kleprlík a Kučera, v přihlášce do nového ročníku mistr z roku 2019 uvádí trojici Vojtěch Rozínek, Jakub Zelinka a Petr Kaucký. Mezi favority tedy rozhodně patřit nebude. Jejich okruh je tentokrát potřeba hledat jinde.

Největším aspirantem na titul bude nováček HB Ostrov. Tým z Havlíčkova Brodu získal zkušeného Dmitrije Prokopcova, Michala Obešla, Egypťana Mohameda Shoumana a před několika dny oznámilo vedení klubu i příchod Tomáše Treglera. Šéf klubu Miroslav Jinek se netají ambicemi opět pozvednout s hráči nad hlavu pohár pro vítěze. Podobně, jako tomu bylo v letech 2014 až 2016.

Silný tým bude mít opět TTC Ostrava, který pod hlavičkou nového sponzora půjde do bojů s výraznou posilou Jakubem Kleprlíkem. Ten doplní dvojici Felipe Olivares a Šimon Bělík. Z klubu naopak odešel Ondřej Bajger a hrát bude v nedalekém Havířově. Vytvoří silnou dvojici s Petrem Davidem, další místo v sestavě doplní po odchodech Koblížka a Baka další z mladých hráčů Jan Valenta.

Ke spolufavoritům soutěže je potřeba počítat také družstvo KT Praha. Kádr sice opustil Bohumil Vožický, zkušenou dvojici Tomáš Pavelka a Martin Olejník ovšem doplní Martin Koblížek. Zajímavou posilu představil také Hodonín, kam zamířil po dvouletém angažmá v Německu Patrik Klos. Tým Chebu by měl držet v bojích o play off zkušený Antonín Gavlas, vracející se z polského angažmá.

Zásadní změny na soupiskách tak nezaznamenaly pouze tři kluby. V Hradci Králové se budou opět spoléhat na kvarteto Crha, Klásek, Buben a Pavlica, Liberec má na soupisce Seiberta, Blinku, Průšu a Japonce Kaita. Družstvo TJ Ostrava KST bude hrát rovněž v sestavě jako vloni, fanoušci se mohou těšit na Bindače, Sadílka, Onderku a Tomáše Martinka.

Související novinky

Všechny novinky