K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Extraliga žen vstupuje do bojů o titul


Stavoimpex Hodonín odehraje čtvrtfinále s Havířovem během tohoto týdne

Zatímco v nejvyšší domácí soutěži mužů už jsou známí finalisté, Extraliga žen teprve začíná s boji v play off. Nové mistryně republiky pak budeme znát nejpozději 5. června.

Jeden z největších favoritů SKST Stavoimpex Hodonín A odehraje čtvrtfinálovou sérii s Havířovem ve velmi rychlém tempu. Příští týden totiž čeká klub z jihu Moravy finálový turnaj Evropského poháru v Novém Sadu (6. – 9. května).

V sérii, hrané na dvě vítězná utkání, budou svěřenkyně trenéra Jaroslava Mikesky velkými favoritkami. V základní části obsadily druhé místo a své první soupeřky porazily jednoznačným výsledkem 6:1. Oporami týmu jsou Natália Partyková se Solomiyou Bateykovou, které doplňují Linda Záděrová a Markéta Ševčíková. Havířovské kvarteto Kristýna Štefcová, Klára Hrabicová, Gabriela Štěpánová a Nela Hanáková se bezpochyby pokusí favoritkám cestu do semifinále znepříjemnit, ovšem případný postup by se rovnal největší senzaci za posledních několik let. První utkání je na programu 29. dubna v Hodoníně.

V podobném duchu se dá hovořit také o sérii mezi vítězem základní části MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP a osmým týmem tabulky MH – Stolní tenis Ostrava. Hráčky Břeclavi jako jediné v soutěži prozatím neochutnaly hořkost porážky a ztratily jen jeden bod po remíze s SK Dobré. Trojice Karin Adámková, Dana Čechová a Aneta Širučková společně se Slovenkou Dominikou Wiltschkovou patří ke spolufavoritkám na zisk titulu a ostravský tým by jim v cestě neměl tvořit výraznou překážku. Byť mají Kristýna Mikulcová, Simona Šlehobrová i Barbora Kapounová dostatek zkušeností z vyřazovacích bojů v play off.

O poznání vyrovnanější, a tedy i zajímavější, budou zbývající dvě série. Fialky z SK Dobré skončily v základní části na třetím místě. Opora družstva Zdena Blašková prohrála v sezoně jen tři zápasy a bude klíčovou postavou i v souboji proti TT Moravský Krumlov. Společně s ní letos do bojů zasáhly Dagmar Ilievová, Daviela Vitovcová a Řekyně Konstantina Paridiová, všechny však střídaly dobré výkony s těmi slabšími. Jejich soupeřky ztratily po zranění Renáty Štrbíkové šanci na lepší umístění v tabulce, ovšem po příchodu Nikity Petrovové jejich síla výrazně vzrostla. Ruska Jekatěrina Černavská a Lenka Harabaszová společně s Petrovovou tvoří silný tým, který by mohl fialkám cestu do semifinále zkřížit.

Ani v poslední čtvrtfinálové sérii není favorit předem jasný. Celek SVS Hradec Králové A získal v základní části o pět bodů méně než TJ Ostrava KST. Jejich vzájemný souboj však skončil remízou 5:5. Jako první bude mít výhodu domácího prostředí po základní části čtvrtá Ostrava. Ta spoléhá na výkony Tamary Tomanové, které sekundují Ema Labošová, Jana Vašendová a Monika Vybíralová. Východočešky mají ve svém středu také jednu výraznou osobnost. Hana Kubátová byla v základní části šestá v úspěšnosti a její forma bude pro úspěch družstva stejně klíčová, jako v případě Ostravy u Tamary Tomanové. V posledních kolech základní části však družstvo Hradce Králové nastupovalo pouze ve dvojici Hana Kubátová a Olesja Stachová. Slovenka Lucia Truksová byla zraněná. Je tedy otázkou, v jakém složení nastoupí v pátečním prvním čtvrtfinálovém duelu.

 

Extraliga žen, play off 2020/2021

Program čtvrtfinále

Čtvrtek, 29. dubna

SKST Stavoimpex Hodonín A – SKST Havířov (16 hodin)

Pátek, 30. dubna

TJ Ostrava KST – SVS Hradec Králové A (15)

SK Dobré – TT Moravský Krumlov (18)

Sobota, 1. května

MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP – MH – Stolní tenis Ostrava (15)

SKST Havířov – SKST Stavoimpex Hodonín A (16)

Neděle, 2. května (případné 3. utkání)

SKST Stavoimpex Hodonín A – SKST Havířov (16)

Pátek, 7. května

SVS Hradec Králové A – TJ Ostrava KST (18)

TT Moravský Krumlov – Dobré (18)

Sobota, 8. května

MH – Stolní tenis OSTRAVA – MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP (16)

Neděle, 9. května (případná 3. utkání)

MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP – MH – Stolní tenis OSTRAVA (15)

TJ Ostrava KST – SVS Hradec Králové A (15)

SK Dobré – Moravský Krumlov (16)

Kompletní informace o Extralize žen nejdete ZDE