K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Famózní pražská jízda českého juniora


"Chtěl jsem medaili, vlastně to celé vyhrát. Ale že mě nikdo neporazí, to jsem nečekal," smál se Polanský

Prestižní turnaj Europe Youth Top 10 v Praze je minulostí. Skončila akce, na které nejlepších čtyřicet mladých evropských hráčů a hráček chtělo dokázat, že právě oni jsou těmi nej. České fanoušky v tomto směru jistě potěší, že jedním ze čtyř vítězů je také Tomáš Polanský. Hráč druholigového německého Saarbrückenu prošel turnajem bez jediného zaváhání a s bilancí devíti vítězství a žádné porážky ovládl kategorii juniorů.

Do Prahy sice nepřijeli dva nejlepší Evropané v této kategorii, ale to ani kvalitu a úroveň turnaje, stejně jako cenu vítězství, nikterak nesnižuje. Byli tady medailisté z juniorských evropských šampionátů a hráči, kteří se pravidelně umísťují v závěrečných kolech turnajů ITTF Junior Circuit. Ty všechny Tomáš Polanský porazil. „Před turnajem jsem se netajil tím, že bych chtěl medaili, vlastně, že chci turnaj vyhrát. Že se mi to však podaří bez jediné porážky, to by mě opravdu nenapadlo. Tohle je opravdu těžký turnaj, takže si vítězství nesmírně cením,“ řekl po posledním vyhraném duelu s Francouzem Joe Seyfridem.

Jeho cesta za triumfem rozhodně nebyla tak jednoduchá, jak se podle poměrů vítězství a proher může na první pohled zdát. Několikrát vstoupil do zápasů hůř, než jeho soupeři a musel otáčet nepříznivý stav. Jako například v duelu s Rumunem Raresem Siposem. „Tohle byl asi nejtěžší, ale nakonec vlastně nejhezčí zápas z mého pohledu. On hrál uvolněně a byl velmi blízko výhře. Mně se podařilo zápas otočit. Myslím, že právě test psychické odolnosti, té schopnosti nevzdát to za nepříznivého stavu, tak to je to nejcennější, co jsem si z turnaje odnesl. Je vidět, že moje působení v Německu mě posouvá herně i psychicky nahoru,“ dodal osmnáctiletý hráč. Na druhém místě za Polanským v kategorii juniorů skončil Rakušan Andreas Levenko, třetí místo obsadil Francouz Joe Seyfried.

V kategorii juniorek byla až do posledního kola suverénkou soutěže Rumunka Adina Diaconuová. Letošní juniorská mistryně Evropy ze Záhřebu však v posledním kole prohrála 0:4 s Francouzkou Audrey Zarifovou a obsadila nakonec třetí příčku. Za vítěznou Zarifovou se nakonec díky lepšímu poměru setů dostala ještě další Rumunka Andre Dragomanová. Česká reprezentantka Nikita Petrovová neuspěla ani ve svém posledním duelu a obsadila bez jediné výhry desátou příčku.

Mezi kadety se o vítězi rozhodovalo až v posledním zápase mezi Švédem Trulsem Moregardem a mistrem Evropy Vladimírem Sidorenkem z Ruska. Švédský hráč v dramatické vzájemné bitvě nakonec vyhrál v sedmém setu 11:9 a s jedinou porážkou turnaj vyhrál. Český reprezentant Jan Valenta ani v závěrečném kole nestačil na svého soupeře. Prohrál s Francouzem Bilalem Hamachem 0:4 a s bilancí 0/9 obsadil desátou příčku.

Nesmírně vyrovnaná byla soutěž kadetek, v níž až do posledního duelu bojovala o místo mezi nejlepšími Zdena Blašková. Vyrovnaný souboj s Rumunkou Taniou Plaianovou nakonec v sedmisetovém dramatu vyhrála a dotáhla se na dalších pět soupeřek, které na turnaji vyhrály pět zápasů. O pořadí na třetím až osmém místě musel nakonec rozhodovat lepší poměr setů. V této minitabulce nedopadla česká hráčka zrovna nejlépe a obsadila na turnaji celkové šesté místo. „Nejsem vůbec zklamaná, protože začátek turnaje byl z mého pohledu velmi špatný. Mám radost z toho, že jsem z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála. Moje hra se zlepšovala každým dnem, takže konečné pořadí nakonec odpovídá tomu, co jsem v Praze předvedla,“ řekla po skončení turnaje Zdena Blašková. Vítězkou této kategorie se stala Ruska Anastasia Kolišová, která mohutným finišem odsunula na druhé místo Rumunku Taniu Plaianovou. Třetí skončila další ruská hráčka Jekatěrina Zironovová.

 

Turnaj TOP 10 juniorů, Praha

logo-TOP10_CMYK_white_1744d_r_215x121

Výsledky českých reprezentantů

Kadeti: Bilal Hamache (Fr.) – Jan VALENTA 4:0 (13,6,9,8).

Kadetky: Zdena BLAŠKOVÁ – Tania Plaianová (Rum.) 4:3 (-10,-10,6,-7,7,7,6).

Junioři: Tomáš POLANSKÝ – Joe Seyfried (Fr.) 4:0 (10,4,6,2).

Juniorky: Andreea Dragomanová (Rum.) – Nikita PETROVOVÁ 4:0 (5,8,3,10).

 

Konečné pořadí:

Junioři: 1. Tomáš POLANSKÝ 9/0, 2. Andreas Levenko (Rak.) 6/3, 3. Joe Seyfried (Fr.) 5/4, 4. Carlos Vedriel (Šp.) 5/4, 5. Cristian Pletea (Rum.) 5/4, 6. Rares Sipos (Rum.) 5/4, 7. Alexandr Khanin (Běl.) 3/6, 8. Irvin Bertrand (Fr.) 3/6, 9. Tobias Hippler (Něm.) 3/6, 10. Alexandru Manole (Rum.) 1/8.

Juniorky: 1. Audrey Zarifová (Fr.) 8/1, 2. Andre Dragomanová (Rum.) 8/1, 3. Adina Diaconuová (Rum.) 8/1, 4. Jing Ning (Ázerb.) 5/4, 5. Marie Migotová (Fr.) 4/5, 6. Ho Tin-Tin (Angl.) 3/6, 7. Daria Trigolosová (Běl.) 3/6, 8. Maria Malaninová (Rus.) 3/6, 9. Xuan Zhang (Šp.) 3/6, 10. Nikita PETROVOVÁ 0/9.

Kadeti: 1. Truls Moregard (Švéd.) 8/1, 2. Vladimir Sidorenko (Rus.) 7/2, 3. Maksim Grebnev (Rus.) 6/3, 4. Lilian Bardet (Fr.) 6/3, 5. Bilal Hamache (Fr.) 6/3, 6. Carlo Rossi (It.) 4/5, 7. Chenxi Wang (Ázerb.) 4/5, 8. Vincent Picard (Fr.) 3/6, 9. Maciej Kolodziejczyk (Rak.) 2/7, 10. Jan VALENTA 0/9,

Kadetky: 1. Anastasia Kolišová (Rus.) 7/2, 2. Tania Plaianová (Rum.) 6/3, 3. Jekatěrina Zironovová (Rus.) 5/4, 4. Xingtai Chen (Ázerb.) 5/4, 5. Anna Wegrzynová (Pol.) 5/4, 6. Zdena BLAŠKOVÁ 5/4, 7. Zhou Chuyi (Ázerb.) 5/4, 8. Prithika Pavadeová (Fr.) 5/4, 9. Laura Tiefenbrunnerová (Něm.) 2/7, 10. Marta Vukeličová (Chorv.) 0/9.

 

Více informací o turnaji zde: http://www.ettu.org/en/events/europe-youth-top-10/general-information/