K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Fan Zhendong i Chen Meng mají možnost obhájit výhru na ITTF Finals


Největší favorité v Zhengzhou nezaváhali a postoupili do finále turnaje

Obhájci loňského prvenství turnaje ITTF Finals Fan Zhendong i Chen Meng z Číny budou mít možnost zopakovat svůj triumf. Pro světovou jedničku mezi ženami Chen Meng to bude dokonce pokus o čtvrté vítězství na tomto podniku za sebou.

Nadvláda čínských stolních tenistů a tenistek trvá i po dlouhé koronavirové přestávce a do finále se probojovali pouze zástupci této velmoci. V semifinále turnaje mužů si Fan Zhendong poradil s největším překvapením Korejcem Jang Woojinem a vyřadil ho 4:1 na sety. Stejným poměrem skončil duel úřadujícího mistra světa Ma Longa se zkušeným Xu Xinem.

V kategorii žen se překvapivě hladce probojovaly do finále Chen Meng a Wang Manyu. Se svými soupeřkami neztratily ani bod. Chen Meng přitom nastoupila proti své krajance Sun Yingsha, s níž hrála ve finále nedávného Světového poháru. Wang Manyu naopak porazila světovou dvojku Japonku Mimu Itoovou. Domácím favoritům se všechna semifinále vydařila skvěle a diváci v Zhengzhou se mají v nedělním finále na co těšit. Boje o pohár pro vítěze a šek na 50 tisíc dolarů začínají v 8 hodin a sledovat je můžete živě na stanici ArenaSport TV.

 

2020 ITTF Finals, Zhengzhou

Dvouhra mužů

Semifinále: Fan Zhendong (Čína) – Jang Woojin (Kor.) 4:1 (8,4,-13,8,5), Ma Long (Čína) – Xu Xin (Čína) 4:1 (-11,9,9,8,7).

Dvouhra žen

Semifinále: Chen Meng (Čína) – Sun Yingsha (Čína) 4:0 (9,8,8,10), Wang Manyu (Čína) – Mima Itoová (Jap.) 4:0 (3,4,9,6).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE